Süvari Jandarma Timleri Ihlara Vadisi’nde

Kapadokya’ya açılan kapı Aksaray’dahi dünyanın sunma balaban kanyonları beyninde yer düzlük ve seçkin sene binlerce yerel ve yabancı turistin mülakat ettiği Ihlara Vadisinde düzenlilik Atlı Kurnaz Timi tarafından sağlanıyor.

Tarihi mekanlarıyla Kapadokya’nın incisi olan Aksaray’de dünyanın en büyük kanyonları arasında düz alan Ihlara Vadisi’nin güvenliği Atlı Cingöz Timi marifetiyle sağlanıyor. Binlerce evcil ve yabacı turistin mülakat ettiği Ihlara Vadisi’nde görev alan Süvari Bitirmiş Timi ziyaretçilerin duygusal ve para güvenliğini sağlıyor. Ziyaretçiler tarafından üstelik ciddi rabıt gören Atlı Cingöz Timi 14 kilometrelik vadide renkli görüntüler oluşturuyor. Çağ boyu kayran içi ve bölgesinde karakol atan Atlı Kurnaz Timleri meydana gelebilecek birçok olumsuzluğun önüne geçiyor. Hele ziyarete mevrut çocukların demet odağı olan Süvari Bitirmiş Timi ziyaretçilere yürek veriyor.

Aksaray İl Açıkgöz Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Nevşehir Kurnaz At ve Kapik Yetişek Merkezi Komutanlığı (JAKEM) emrinden, Aksaray İl Kurnaz Komutanlığı emrine görevlendirilen Atlı Açıkgöz Timlerimiz, araçların girmesi gibi olmayan Kapadokya sınırları içerisinde düz kayran Belisırma ve Ihlara Vadisini kapsayan turizm bölgelerinde devriye faaliyetlerine bitmeme etmektedir. Atlı Uyanık Timlerimiz, bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin birey ve servet güvenliğini uydurmak için, vatandaşlarımıza mütenevvi konularda brifing ve uyarılarda bulunmuştur. Tarihi ve kültürel alanlarımızın korunması, vatandaşlarımızın varlık ve yürek zarfında yaşamaları, ilimizde güvenlik ortamının sağlanması amacı ile görgüsüz ve gayretli çalışmalarımıza mütemadi demeden kesintisiz kendisine bitmeme edilecektir” denildi. – AKSARAY

Share: