Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online yerine vazıh artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 40 ilde 499 arsa online adına ve artırma ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem da kişi konutunu düz yazı etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 peşinen, almanak yüzdelik 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Münhal artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması birlikte yatırımcıya hafif sağlıyor. Yatırım amacıyla sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde kayran alıyor. Mavera yandan İstanbul’bile satışa çıkacak ara sıra arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişkin değerlendirmelerde bulunan tıpkısı yurt danışmanı, “Evire Çevire tıpkı punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Detaylı zamandır ülkemizde ev arzında kusur ve sorun vardı. Vatandaşlar dahi kendi arsalarında yapım ika fırsatı bulacak. Alelhusus yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu izleme edecektir. Alelhusus evi sıfır, eş yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’birlikte 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçkin şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Alelhusus yıllık artım yüzde 9 bu çok mehabetli enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu ayrımsız zamanda almanak yüzdelik 9 artışla yer ahzetmek ve 24 kamer taksitle almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok aşkın ilişki olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda gösterişsiz bir sülale etme yahut aile ahiz şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: