‘Tapulu arazim’ dediği yolu ulaşıma kapattı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Tufan Erturk isimli vatandaş, 25 köyün geçişini sağlayan alternatif yolu tapulu arazisi olduğu gerekçesiyle abdestbozan ve lif örgü çekerek ulaşıma kapattı.

İlçeye bağlı Mollabey Köyü sakinlerinden olan Tufan Erturk, 800 metrekarelik arazisinin içerisinde bulunan ve tapulu olduğunu argüman ettiği yolu ulaşıma kapattı. Erturk, arazisi üstünde kâin direğin kaldırılmamasından çevre hakeza benzeri gösteri gerçekleştirdiğini belirtirken yolun kapandığını gören ve şaşkınlıklarını gizleyemeyen bazen sürücüler çaresizce anlayışsız dönerken bazıları bile reaksiyon gösterdi.

Yolun tapusunun kendilerine ilgilendiren olduğunu aktaran Cevat Erturk, “Bu arazi bana ilgili. Bundan 7 yıl ilk buradan kat geçecek diye niteleyerek fehamet yetkilileri geldi. Bizden buradan yol istediler. Tığ da ‘veririz’ dedik. Benim burada 800 metrekare yerim var, bunun yarısı yola gitti. Farklı yarısında yüksek zindelik yüklülük direği var. O ahit kim ilbay satma buraya gelerek bu direği buradan kaldırıp yolun kenarına dikeriz dedi. Köle o devir bu yolu veriyorum dedim. Ego gelişigüzel dünyalık maddi hiçbir şey kâm etmiyorum. Devletin yetkilileri bize saraka verdiler. ‘Bu direği yolun kenarına kabul etmek kolay’ dediler. Aradan 6 sene geçti ve bu fidan alınmadı. Burada tek prosedür yapamıyorum. Burada bire bir binam var çatısını bile yapamıyorum. Ruh bağlamıyorlar, onu de kestiler” dedi.

Erturk, yolun tekrar ulaşıma fora etmek amacıyla yegâne şartının hareketlilik direğinin kaldırılması olduğunu söyledi. – ZONGULDAKShare: