Tayin ve görevden ahiz kararları Resmi Gazete’de

Kâh vekâlet, çalım ve kuruluşlara ait atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Adalet Bakanlığında peyda kâin Türe Müfettişliklerine Erkan Öncel, Ağır Doğruca Fert, Amaç Dönmez, Burak Soytürk, Yunus Biçen ve Mehmet Burak Turan atandı.

Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Oturmuş Can Kuşu Sağlığı ve Hastalıkları Üyesi Uzm. Dr. Emre Çırakoğlu, Sinir Bilimi Üyesi Prof. Dr. Ayhan Köksal ve Göğüs Hastalıkları Üyesi Uzm. Dr. Özlem Saniye İçmeli görevlerinden alındı.

Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tıp İhtisas Yerleşmiş Başkanlığına Beşinci Adli Tababet İhtisas Yerleşmiş Adli Tıp Üyesi Uzm. Dr. Caner Beşkoç atanırken, Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Ortopedi ve Travmatoloji Üyeliğine İstanbul Bakir Asır Üniversitesi Akademisyen Selahattin Kuşhan, Dördüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine Keyif Bilimleri Üniversitesi Akademisyen Doç. Dr. Gökhan Rüya, Beşinci Adli Tıp İhtisas Yerleşmiş Tıbbi Farmakoloji Üyeliğine Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Tehlikesiz Büyükokuroğlu, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Ruh ve Damar Cerrahisi Üyeliğine ise Keyif Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmed Yanartaş görevlendirildi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığında kategorik bulunan Diyarbakır İl Müdürlüğüne Şırnak İl Müdürü Utkulu Akçam, Türkiye İstatistik Kurumu Başbuğ Yardımcılığına Ahmet Kürşad Sağlıklı getirilirken, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Avrupa Birliği ve Aut İlişkiler Genel Müdürü Mustafa Erdoğan görevden alındı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliklerine Takip ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile Yükseköğretim Oturmuş Başkan Vekili Prof. Dr. Mücevher Uzkurt, Denetleme Kurulu üyeliğine ise Yükseköğretim Icra Yerleşmiş Üyesi Prof. Dr. Naci

Gündoğan atandı.

Share: