Tekirdağ Büyükşehir, Rustik Mahallelerde Misil Çalışmalarını Sürdürüyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, rustik mahallelerde de sefer çalışmalarını geceli gündüzlü sürdürüyor.

Haber İşleri Dairesi ekipleri tarafından Süleymanpaşa İlçesi’ne tutkun Ormanlı Mahallesi ile Şarköy İlçesi’ne sınırlı Güzelköy Mahallesi arasındaki kısaca 15 km’lik yolda başlatılan çalışmaları durumunda inceleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Eder Albayrak, Genel Sekreter Yardımcısı Pek Pakdil’den çalışmaların akıbet durumu ile ait vukuf aldı.

Yolun tamamlanması ile alay malay Şarköy önünde koca aynı kısalma olacağını tamlayan Başbuğ Albayrak, “Süleymanpaşa ilçemizin Ormanlı Mahallesinden Şarköy ilçemizin Güzelköy mahallesine nazil 15 km’lik yolda çalışmalarımızı başlatmış durumdayız ve tıpkısı uygunsuzluk olmazsa 1 yıl içerisinde bu yolu tamamlamış olacağız. Bu yolla birlikte Şarköy’e revan posta kırıcı anlamda kısalmış olacak ve bu bölgeye benzeri zindelik ve faaliyet kazandıracak. Posta çalışmaları ile alay malay bu güzergahta muhtelif açım ve toprak kayması önleme çalışmalarımız bile olacak. Ben şimdiden bu yolun birlik vatandaşlarımıza hoş olmasını diliyorum. Çalışmalarda yüksek himmet gösteren Bilgelik İşleri Dairesi ekiplerimize üstelik teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

MERMER-YENİKÖY ARASI 5 KM’LİK GÜZERGAHTA KAT YAPIM, BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI BIRLIKTE BAŞLADI

Öte yandan, Süleymanpaşa ilçesine kapalı Mermer ile Yeniköy mahalleleri ortada küsurat ve ağır sıklet taşıtların iptal ettiği 5 kilometrelik yolda, yol yapım, bakım ve tamir çalışmaları birlikte başladı.

Malumat İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince başlatılan çalışmalar kapsamında bahse laf yolda şimdiye büyüklüğünde 500 ton sıcak asfalt serimi yapıldı. Icraat tamamlandığında toplamda 1700 ton yunak asfalt serimi işlenmiş olacak.

Mermer-Yeniköy arasındaki 5 km’lik yoldaki çalışmaları bodur süre içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Albayrak, “Posta süresince tabiat harikası güzelliklere ehil olan güzergahtaki çalışmalarımızı bodur müddet içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İl genelinde konforlu ayrımsız ulaşım amacıyla çalışmalarımızı titizce sürdürüyoruz. Çağdaş kentlerin sunma mehabetli göstergelerinden biri yoldur. Bütün çalışmalarımızdaki hedefimiz, konumuna reva yollarıyla çağcıl ve emsal benzeri Tekirdağ bina etmek. Bununla bu arada rustik mahallelerimizin yollarında Tekirdağ tarihinde görülmemiş boyutta gerçekleştirdiğimiz el yatırımlarımıza birlikte bitmeme ediyoruz. Böylelikle hizmetlerimizi 11 ilçede 359 mahallemize yaymış oluyoruz. Defa seferberliğimiz daha çok da artarak devam edecek. Şimdiden kül yollarımız halkımıza adamakıllı olsun” dedi.

İncelemeleri sırasında Işıklar ve Ormanlı Mahallelerine birlikte uğrayan Komutan Albayrak, mahalle sakinleri ile ayrımsız araya gelerek istek ve önerilerini dinledi, fikir alışverişinde bulundu. Başkan Albayrak, yapılacak çalışmalar ile ilgilendiren namına vatandaşları bilgilendirdi.

Share: