Tekme cinayetin tanıkları o anları anlattı

Tekme cinayetin tanıkları o anları anlattı

“Evde saffet yaptığım tam kızın iki öğün ‘Anne’ dediğini duydum”

“Babası yukarıdan aşağıya inip çocuğa ‘Ne yapıyorsun?’ deyince bu posta babasına ızdırap etti”

KOCAELİ – Kocaeli’bile metrukiyet aşamasındaki şüphelinin eşini ve kayınpederini öldürdüğü anlara tanık olan vatandaşlar yaşananları anlattı.

Olay, Barbaros Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi’nde bulunan 3 bükülmüş apartmanda meydana geldi. İddiaya göre, eşi Beyza S. ile boşanma aşamasında olduğu öğrenilen Ö.S. (31), kayınpederi Mecnunca K.’nin evine geldi. Ö.S., yanında bulunan cebe ile hem eşine hem birlikte kayınpederine yara etti. İhbarla görüngü adına sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Afiyet ekipleri Beyza S. ve babası Delimsirek K.’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Ö.S. ise polis ekipleri marifetiyle görüngü durumunda gözaltına makbuz. Beyza S. ve Atmaca K.’nin cenazeleri, fenomen yerindeki incelemelerin arkası sıra otopsi üzere morga kaldırıldı.

“Kızın iki defa ‘Anne’ dediğini duydum”

Olay anını anlatan Kübra Pir, “Evde sililik yaptığım tam kızın iki kez ‘Anne’ dediğini duydum. 3 kere zırh sesi duyuldu. Arabaya ateş edildi. Sonraları babası tepeden aşağıya inip çocuğa ‘Ne yapıyorsun?’ deyince bu kere babasına kırıcı etti. Ardından eşim karakola gidip polisi çağırdı ondan bilahare doğrusu polisler dil girdi. Bize de ‘Bakmayın’ diye uyardılar. Bizde sine girdik. Kızın yerine üzüldüm daha gençti” dedi.

“6 ahali silah sesi geldi”

Fenomen esnasında dükkanda müşteriler ile ilgilendiğini anlatım eden esnaf Yüksel Arı ise “Olay saat 13.00 sıralarında oldu. Müşterilerle ilgilendiğim esnada 6 ahali cebe sesi geldi. Silah sesini duyunca süratle koşup baktık. Olayın ardından ambulans ve polisler geldi. Şahsı o anda yakaladılar. Olayın içine giremedik tabiatıyla birlikte dışardan gördüğümüz büyüklüğünde cinayet meful. Boşanma aşamasında olduklarını duyduk. Keşki bu şekilde olmasaydı, tezyifkâr haddinden fazla üzüldük. İki şerha ölmüş var” diyerek konuştu.

Share: