Tendürüst istihdamı projesine SUTAŞ hibesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tendürüst istihdamına yardım arz etmek hedefiyle hazırladığı Ortak Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi, Avrupa Birliği’nden atıfet almaya doğruluk kazandı.

Büyükşehir Belediyesi ARGE Bölüm Müdürlüğü, inovasyon ve teknoloji alanında güre istihdamına katkıda çıkmak hedefiyle ‘InnoSmart Together: Kuma Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi’ni hazırladı. Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi oluşturup, bu alanda dinç istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen projede; Bursa’da kıvrak, girişimcilik faaliyetlerine acemi, yenilikçi ürünler ve teknoloji alanında girişimcilik fikirlerini ilerletmek isteyen 18-45 yaş arası müteşebbis adayları kasıt kütle kendisine belirlendi. Projeyle gelişigüzel, öz maddesel imkanlarıyla hareket fikirlerini geliştiremeyen gençlerin girişimcilik yetenekleri, ticari ve toplumsal ilişkileri geliştirilecek ve kültürlerin kaynaşmasını sağlayacak faaliyetlere düzlük verilecek.

‘Ulusal ve yerli hesaplı kalkınma politikalarıyla tınlamalı namına’ elan etraflı ve etken bir yerli girişimcilik ekosistemine katkıda bulunacak olan projenin toplam süresi, 18 kamer yerine tasarlandı. Hep 243 bin 140 Euro bütçeli projenin yüzdelik 90’ı Avrupa Birliği eliyle fonlanan ve Arsıulusal Kafile Politikaları Ihya Merkezi (ICMPD) tarafından verilecek teberru ile karşılanacak. – BURSA

Share: