Tepebaşı Belediyesi 13 Yılda 12 Bin 60 Sokak Hayvanını Sahiplendirdi

Tepebaşı Belediyesi Saf Dirim Merkezi, 2009 yılından bu yana 12 bin 60 pisik ve köpeği sahiplendirdi.

Belediye’nin Saf Hayat Merkezi 13 yıldır çıkmaz hayvanı sahiplendirme çalışmalarına bitmeme ediyor. Sokak hayvanlarını hamam tıpkı yuvaya kavuşturan duyarlı yurttaşlar üstelik bilcümle şehir halkına, “satın alma, sahiplen” diyerek fert dostlara kucak açmalarını referans ediyor.

Merkezde bulunan “Abus” isimli iki yaşındaki köpeği sahiplenen ve ona “Ede” adını veren Birlik Kullapcı, şunları söyledi:

“Haziran ayında beş on boşluğum olunca Tabii Hayat Merkezi’ni karşılaşmak istedim. Ziyaretimde barınakta küsurat gündeş köpeğim Efe’nin yanına oturdum ve bire bir 5 an büyüklüğünde sevdim. Onun yanından ayrılacakken iki bacağıma gürpedek sarıldı, gözlerimin içine baktı ve ağladı. Bırakamazdım, onu bırakmamamı istedi. Sonrasında köpeğimi sahiplendim. Demin başımızın tacı, o bize biz bile ona bol geldik. İki yaşında ve çok fikirli tıpkı kapik. Sürekli kucağımda, cemi komutlarımı dinliyor. Herkese tıpkı duygusal sahiplenmesini tavsiye mektubu ediyorum. Ego himmet hayatındayım ve Ede benim antidepresanım kabilinden.”

Duygusal dostlarını sahiplenmek ve mufassal bilgelik almak talip yurttaşlar, Katıksız Yaşam Merkezi’ne başvurma edebilir. Bursa Belde Yolu 4. kilometrede hizmet veren Merkez’e, 0 (533) 955 79 04 numaralı telefondan ulaşılabiliyor. Sahiplenilmek üzere yuva bekleyen birey dostların fotoğrafları bile https://tinyurl.com/barinak linki üzerinden görüntülenebilir.

Share: