Tepebaşı’nda 450 öğrenci haftada 4 dönüş idman öğreniyor

Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde mevcut jimnastik salonundaki yaz dönemi kursları çocukların yavaş ilgisini görüyor. 450 çocuğun alıştırma öğrendiği salonda, uzman eğitmenler tarafından geleceğin jimnastikçileri yetiştiriliyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin Şirintepe Mahallesi’nde hizmet veren Yunus Emre Spor Tesisleri’nde temas yaştan yurttaş amacıyla gerçekleştirilen kurslar parçalanmamış hızıyla sürüyor. Şirintepe Mahallesi’nde hizmete kazandırılan Yunus Emre Spor Tesisleri bünyesinde hizmet veren çalışım salonu, bu branştaki boşluğu dolduruyor. Sağladığı takatli çok yarar ile özen çeken jimnastiğin, kentteki yeryüzü uğrak noktası haline gelmeyi başaran Yunus Emre Spor Tesisleri’nde, füru dimdik ve nezih tıpkı düz zarfında spor yapıyor. Jimnastik, çocukların bedensel ve zihinsel gelişime katkısı, vakfe bozukluklarının düzelmesi, içtimai faydaları ve bireylerin kendilerine cesaret kazanması üzere özellikleri ile özen çekiyor.

450 mektepli haftada 4 periyot alıştırma öğreniyor

Hizmete girdiği günden bu yana ilgi odağı haline gelen bütün kuvvetli jimnastik salonunda, bakir ahit eğitimlerinde 4-9 gözyaşı arası 450 mektepli 16 kadro halinde spor yapıyor. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, idman salonunun 3 metre derinliğinde trambolin, tırmanma halatları ve halkaları, 3 metre derinliğinde sünger havuzu, tramplen, 3 metre uzunluğunda 2 nüsha ten kaplamalı abra aleti, ahşap alıştırma sıraları ve merdivenleri, 5 kıvrım atlama kasası ve 20 skor amut barı kabilinden donatıları ve istekli eğitmenleri ile Eskişehirli çocukların dosdoğru biçimde idman yapabilmesi için yetişek çalışmalarına layenkati olarak devam edileceğini bildirdi.

Yaz dönemi kurslarında jimnastiğin yanı sıra kollar amacıyla basket, voleybol, futbol, tekvando, judo, masa tenisi, junior survivor ve satranç kursunun düzenlendiği Yunus Emre Spor Tesisleri hakkında bilgi kabul etmek isteyen vatandaşlar yetkililere ulaşabiliyor. – ESKİŞEHİR

Share: