Tepebaşı’nda Kadınların Umum Emeği, Hanımeli Sokağı’nda Derece Kazanıyor

Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokağı, 6 yılı çok süredir kadınların halk emeği ürünlerini kent halkı ile buluşturmaya bitmeme ederken, haftanın 7 haset 20 stant ile hizmet veriyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yoluyla kadınların emeklerini değerlendirmeleri için 8 Mart 2016’da hizmete verilen Hanımeli Sokağı, işleme ürünleri ve yerel ürünleri haftanın 7 haset vatandaşlar ile tıpkısı araya getirmeye bitmeme ediyor.

Sokakta, haftanın 7 haset 11.00-19.30 saatleri beyninde ayrımlı benzeri feraset ile Eskişehirliler’le buluşuyor. Sokakta yer düzlük 20 sergilik ile örgü, kalın, çadır, makrome, bez çanta ve aksesuar gibi ürünlerini satışa çıkaran kadınlar, ev ekonomilerine dahi katkıda sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Pazartesi ahali ürünleri (bireysel stantlar), salı halk ürünleri (Kasaba Evleri ve ferdî stantlar), çarşamba ahali ürünleri (TÖZ Derneği), perşembe ahali ürünleri (Eskişehir Kadın Emeğini Destekleme ve Yorum Derneği), cuma dernekevi mahsulat ve el ürünleri (Eskişehir Avrat Emeğini Terviç ve Değerlendirme Derneği), cumartesi musahabe atölyeleri ve bireysel stantlar ile aksata günleri de umum ürünleri stantları (bireysel) şehir halkı yoluyla musahabe ediliyor.

Hanımeli Sokağı, İsmet İnönü Caddesi’nde Kanatlı AVM arkasında hizmet veriyor.

Share: