TGDF Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na katılacak

TGDF üyeleri, 5. kat kapılarını açmaya hazırlanan Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na katılacak.

5’inci Çin Arsıulusal İthalat Fuarı CIIE (China International Import Expo), 5 Teşrinisani’dahi Şangay’da kapılarını açıyor. İlk kez 2017’üstelik duyurulan ve 2018 yılından beri temas sene düzenlenen fuar, bu sene 5 – 10 Teşrinisani tarihlerinde düzenleniyor. Fuarın, Çin Tecim Bakanlığı’nca tevhit edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya bakarak, Çin’in dünyaya çokça açılma yönünde ayrımsız politika izlediği benzeri dönemde, Çin pazarının potansiyelinden hissetmek isteyen birçok küresel ve uluslararası müşareket fuara katılacak. 5 Kasım 2022 tarihinde kapılarını anahtar olan fuarda herhangi bir sene dünyanın ciharıyek yanından azamet yetkilileri ve hareket dünyasından temsilciler aynı araya geliyor. Mavera yandan fuarda Çin pazarı katılımcılara tanıtılacak.

TGDF Çin Dış Ticaret Ofisi temsilciliği üyesi şirketlerin birlikte bu vizyonla fuarda yerini alacağı belirtildi. Fuarı Çin Halk Cumhuriyeti ile ticari potansiyeli yükseltmek üzere koskocaman benzeri vesile kendisine değerlendiren çağ, önümüzdeki yıllarda ilginin artmasını ve elan geniş kapsamlı tıpkısı iştirak gerçekleşmesini bekliyor.

Geçen sene fuara 127 ülkeden 2 bin 900’den fazla firma katılma sağlamıştı. Fortune Küresel 500 firmalarının 274’ünün katıldığı fuarı 108 bin firma ve 350 binden fazla sevimli ülfet etmişti. Çin pazarını değerlendirmek isteyen Garplı firmalar bile fuara sakil ilgi göstermiş, fuar alanının yüzde 38,4’ü Asya, yüzde 36,8’i Avrupa, yüzde 20,3’ü Amerika tarafından tutulmuştu.

“Bu yıl Türk besin ve meşrubat sektörü de fuarda olacak”

TGDF Başkanı Çipo Şarman, “Türk besin ve içecek sanayiinin fuarda akıllıcasına ve etkili aynı şekilde kumar edilmesi, balaban tıpkısı tecim hacmini külah eden Çin ile olan ticaretimizin türe ettiği konuma gelmesi açısından çokça şişman önem taşıyor” dedi.

Şarman, “Çin hükümetinin resmi onayıyla ve Çin Arsıulusal İthalat Merkezi’nin desteği ile kurduğumuz TGDF Çin Dış Tecim Ofisimiz Çinli tüketicilere Türk gıda ve içecek sektörünün bildirme gür şekilde tanıtılması misyonuyla canlılık göstermeye başlamıştır. Bu yılki CIIE’ye ara sıra firmalarımızda katılacağız. Önümüzdeki yılki fuarda TGDF adına tamlık Türk gıda ve meşrubat sektörünün tanıtımını yapabilmeyi ve Çinli potansiyel hareket ortaklarımız ile buluşturabilmeyi hedefliyoruz” diyerek konuştu. – İSTANBUL

Share: