THY ‘de 2 günde 7 nakız

Türk Gelgel Yolları, sefer iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Albeni Yolları uçaklarında bugün ortalama 20 dakika ile 3 saat arasında gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını çapraz adına bozma etti. Serencam 2 günde ise THY’a ilgilendiren 7 seferin halel edildiği öğrenildi.

Türk Çekicilik Yolları yaz sezonunun başlaması ile alay malay gecikme ve el iptalleri ile gündeme geliyor. Günde averaj iç ve dış hatlarda 100’ün üzerinde seferde gecikmeler yaşanıyor. Ayrıca Türk Gelgel Yolları esbak Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini tağyir ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını kopça namına nakız etti.

Uçuş ekipleri evden çağrılıyor

Türk Hava Yolları yetkililerinin geciken seferler dolayısıyla pervaz süreleri dolan uçuş ekiplerinin yerine kullanılmamış ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına illet oluyor. Bir Nice öğün teehhür yapması zımnında pervaz ekiplerinin pervaz saatleri doluyor. Havacılık kurallarına göre pervaz saati dolan ekiplerin pervaz güvenliğini aksatmamak amacıyla uçması yasak. Pervaz saati dolan kabine ekiplerinin namına Türk Hava Yolları evden ekip çağırıyor. Gecikme özne uçaklar tıpkısı bile kabin ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını bekleyen yolcular uyuyor

Uzun rötarlar zımnında saatlerce havalimanında bakmak zorunda mütezayit kâh yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. beraber İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı amacıyla otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Çekicilik Yolları’nın otel sırasının uğrunda sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBUL

Share: