TOGG Art Yöneticisi Karakaş, SAÜ mezuniyet töreninde konuştu Açıklaması

Togg Kayırıcı Yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş, ” 29 Ekim’da Gemlik’teki tesisimiz seri üretime amade kuzuluk gelecek. Kol üretimden üretilen araçlarımız onaylama testlerine tabi tutulacak ve inşallah martta trafiğe hamiş olacak.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesinden (SAÜ) yapılan açıklamaya bakarak, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen SAÜ 2021-2022 Eğitim Bilimi ve Öğretim Yılı Üniversite Dereceleri Töreni’ne katılan Karakaş, buradaki konuşmasında, oyunun kurallarının değiştiğini, otomotiv sektörünün dahi mobilite ekosistemine dahil olduğunu belirtti.

Karakaş, kullanılmamış mobilite çözümleri, bireşimli zeka, oyunlaştırma, blok zincir, nazik bilgi, sürdürülebilirlik, uslu şebekeler, enerji çözümleri kadar deyim ve uygulamaların önemli alanları oluşturduğunu ifade etti.

Tersine beyin göçüyle arsıulusal firmalardan 27 personeli Togg’a kazandırdıklarını tamlayan Karakaş, 540 mühendisle çalıştıklarını bildirdi.

İş birliği muvaffakiyet formülünün duygusal, kol ve kombinezon namına üç esas temadan oluştuğuna, geleceği yönlendirmek üzere bu üç kavramın gerekliliğine ve önemine işaret fail Karakaş, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Şu zaman Gemlik Kampüsü’müzdeki deneme üretimlerindeyiz. Tecrübe üretimi, bizim sektörümüzde şu irfan geliyor; o kadar ağdalanmış tıpkı yapıyı tıpkı araya getirirken deniyoruz, öğreniyoruz, eksikliklerimizi tamamlıyoruz. 29 Ekim’de Gemlik’teki tesisimiz kol üretime amade ağıl ati. Paradigma üretimden üretilen araçlarımız sertifikasyon testlerine tabi tutulacak ve inşallah martta trafiğe derkenar olacak.”

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Şike de şehrin ve ülkenin rekabet gücünü bırakmak, ülkenin teknolojik kapasitesini perçinlemek, yerel ve millî düzeyde önemli sektörlere destek isnat etmek için icraat yürüttüklerini belirtti.

Öğrenci dostu olmayı ve öğrenciden yana büyüklenme almayı sürdüreceklerini vurgulayan Aldatma, gençlere hitaben, “Umarım kimliğinizin bir parçası haline gelen üniversitemizle olan bağınızı hep güçlendirerek bitmeme ettirirsiniz. Mezuniyetiniz balkı, yolunuz berrak olsun.” ifadelerini kullandı.

Üniversite birincisi Elif Ebrar Gezer’in konuşması ve tekmil kütüğüne ismini çakmasının peşi sıra bütün öğrenciler kep atarak mezuniyeti kutladı.

Törene, Vali Kısık Oktay Yaya Kaldırımı, Sakarya Kullanışlı Ulum Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, DOĞRU Tümen İl Başkanı Yunus Tever, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.Share: