Tokat’ta üretilen seyyah abdesthane ve banyolar deprem bölgesine gönderilecek

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Tokat’ın Niksar ilçesinde depremzedeler için seyyar abdesthane ve banyo üretilecek.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, AA muhabirine, depremin ardından yardım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Niksar halkının depremzedeler için duyarlılık gösterdiğini dile getiren Doğan, kendisinin de deprem bölgesini mülakat ettiğini anlattı.

Zelzele bölgesinde hijyen üzerine ülkü bulunduğuna meni fail Doğan, “Ticaret sanayi odası, belediye reisi arkadaşlarımızla ne cins arkalama yaparız diye değerlendirdiğimizde, tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının seyyah şekilde yapılmasında, mühendis arkadaşlarımız seyyar üretti. Sayın Valimiz üstelik hareket bölgesinde. Oraya gönderip halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Konteyner ve çadır kentlere 20-30 turist tuvalet ve cağ göndermeyi planladıklarını belirten Doğan, şunları kaydetti:

“Niksarlı vatandaşlarımız da birer ikişer kendileri yapmayı teklif etti. Çoğunu ihsan yöntemi ile yapıyoruz. En gücük sürede tamamlamayı planlıyoruz. Engelliler, yaşlılar amacıyla klozetli yerine da planlıyor ihvan. Belediyedeki, odadaki mimar arkadaşlarımız bu değerlendirmeyi yapıyor. Devletimiz üstelik kapsamlı savaş veriyor. İnşallah oradaki vatandaşlarımızın hijyen ve afiyet konusundaki ihtiyaçlarına benzeri nebze olsun buradan destek ita arzusundayız.”

Share: