TOKİ, 26 ilde 365 arsayı bulutsuz artırmayla satacak

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in dahi aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı degaje artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, bölük, tecim, sanayi, turizm kuruluş alanı, hususi okul alanı, akaryakıt istasyonu, üstünkörü organizasyon, oto galericiler sitesi, park ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle erbap olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 lira olan yaklaşık 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Entelektüel, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’bile kâin 365 yer degaje artırmayla satılacak.

Açık müzayede, 12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’de iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden birlikte öneri verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer mehil

Alıcılar, konut, tecim, sanayi, turizm yapı alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel ile ehil olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Ekim 2022 Çarşamba haset saat 10.30’de yapılacak meydanda artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’da bulunan arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki yıldızlı artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Münevver, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Sazak ve Niğde’bile mevcut arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar arasında Adana Çukurova’üstelik konut, Ankara Çankaya’dahi basamak ve tecim, Antalya’da konut ile tecim, Vazıh’birlikte turizm kuruluş alanı, Elazığ’de ev-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’da satışa sunulan arsalar beyninde sanayi, yerleşik konut alanı, siktirici endüstri sitesi, ekincilik ve ev alanları dahi bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’birlikte basamak ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişik tafsilatlı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: