Torul’da gizlice cebe operasyonu

Gümüşhane İl Açıkgöz Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı düzentileme neticesinde Torul ilçesine kapalı Nasip ve Kirazlık köylerinde tevakkuf eden 2 kişinin evlerinde halk yapımı silah ve malzemeler ele geçirildi.

Alınan bilgiye bakarak Cingöz ekipleri ilçeye sınırlı Yıldız ve Kirazlık köylerinde zihayat K.Ş ve O.Ş’nin sülale ve bağlılarında halk yapımı zırh bulundurduğu istihbaratının ardından mesai yaparak adli makamlardan taharri kararlarını aldı. İl Cingöz Komutanlığına bağlı KOM, İstihbarat Büro, Bomba kontrol köpeği ve Torul İlçe Kurnaz ekiplerince yapılan bahse konu noktalarda yapılan taharri sonucunda 4 skor 9 mm çapında tabanca, 9 sayı tabanca şarjörü, 14 adet 9 mm tabanca fişeği, 1 adet blöf tabanca, 60 skor blöf tabanca fişeği, 2 sayı av tüfeği, 10 sayı av tüfeği fişeği, 5 nüsha av tüfeği dipçiği, 1 adet av tüfeği el kundağı ve 3 skor av tüfeği namlu temdit aparatı ele geçirildi.

Olayla ilgili Torul Cumhuriyet Altını Savcılığının talimatıyla tahkikata başlanırken K.Ş ve O.Ş çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak amacıyla erkin bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: