Trabzon-Gümüşhane karayoluna düşen taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon- Gümüşhane karayoluna sakıt taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yola sakıt kayalar zımnında Trabzon-Gümüşhane karayolunda erişim tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde bu akşam ezanı yola düşen taş ve kaya parçaları zımnında Trabzon-Gümüşhane karayolunda erişim bir tane şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Alınan bilgiye bakarak, bu akşam ezanı saat 21.10 sıralarında Trabzon-Gümüşhane karayolu 41. Kilometresinde Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde dik yamaçtan yola sakıt taş ve kaya parçaları zımnında sefer ulaşıma kapandı. Yoldan araçların geçtiği sırada yaşanan olay zımnında çekinmek ve panik yaşanırken, bu tam Trabzon’a marazlı götüren komütatör sahipleri çevredeki dil şoförlerinin yardımı ile kayaların aynı kısmını yoldan kaldırarak hastalarını Trabzon’a ulaştırmayı başardı. Olayın Güllabi, Mıntıka Trafik ve Karayolları ekiplerinin vukuf verilmesinin peşi sıra yolda ekipler tedarik alırken, yol yapılan çalışmaların ardından aynı saat bilahare yegâne şeritten kontrollü kendisine ulaşıma açıldı. Kara yolları ekiplerinin hareket makinaları ile yoldaki kayaları ve taşları özleştirme çalışması sürüyor.

Share: