Trabzon’da, “2022 Dede Yahşi Lehçe Ligler 11. Toprak 2. Girişim Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Bölgesel Ligler 11. Kesim 2. Adım Müsabakası” organize edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yarışlar İl Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu iş birliğinde Trabzon’da ilk kez düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un yanında Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sporcu katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşun branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Cahillik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Ortahisar Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Erkekler kategorisinde bir numara Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Şanlı Etka Çelik, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Samimi Alemda ve üçüncü Ecem Naz Hat oldu.

M2 rical kategorisinde bir numara Ulvi Ermiş Delimsirek, ikinci Recep Metehan Koyun, üçüncü Osman Cebbar, M2 Kızlar kategorisinde birinci Ecrin Akarsu Başoğlu, ikinci Pınar Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Rical kategorisinde ise bir numara Iyilik Alp Memiş, ikinci Soyluluk Ataman, üçüncü Yusuf Alp Polat, M3 Kızlar kategorisinde bir numara Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Düzlük ve üçüncü birlikte Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Su, kızlarda ise Ceren Çiçek birinciliği elde etti. Yapılanma, ödül töreni ile sona erdi.

Share: