Türkiye Ahali Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sona erdi

Bayburt’ta düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Bayburt Valiliği, Belediye Başkanlığı, Bayburt Üniversitesi ve Türkiye Ahali Oyunları Federasyonu (THOF) işbirliğiyle Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda planlı şampiyonaya 23 kol katıldı.

Kulüpler, “anadan görme düzenlemesiz peş” ve “anadan görme düzenlemeli peş” kategorilerinde yarıştı.

Kıyasıya güzeşte yarışmalarda düzenlemesiz dal kategorisinde Erzurum Sanat Merkezi Spor Kulübü birinci, Diyarbakır Bağlar El Terbiye Merkezi Toyluk ve Spor Kulübü ikinci, Denizli Sarayköy Cahillik ve Spor Kulübü birlikte üçüncü oldu.

Düzenlemeli dip kategorisinde ise Ankara Yenimahalle Belediyesi Turizm Bilgisizlik Kulübü birinciliği, Antalya Kumluca Halk Eğitimi Gençlik ve Spor Kulübü ikinciliği ve Adana Seyhan Uray Spor Kulübü de üçüncülüğü elde etti.

THOF Başkanı Suat Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, El Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nı Bayburt’ta gerçekleştirmekten bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Kulüplerin müthiş uğraş ettiğini tamlayan Aksu, “Bökelik 29 kulübümüzün katılımıyla gerçekleşecekti. Bunlardan 6 tanesi maddi imkansızlık nedeniyle katılamadı. Şu an 23 kulübümüz katıldı. Geleneksel özgün yarışmalarımız geçmiş 13 kulübümüzün katılımıyla akıbet buldu. Zaman üstelik 10 kulübümüzün konkur performansıyla tatlıca tıpkısı şekilde akıbet buldu.” diyerek konuştu.

Katarakt, organizasyonun düzenlenmesine destek veren Bayburt Valiliği, Şehremaneti Başkanlığı ile Bayburt Üniversitesine teşekkürname etti.

Share: