Türkiye Sigorta taze bilişimcilerle 2. defa buluştu

Türkiye Sigorta’nın, hikmet teknolojileri alanına ilgilendiren bu yıl ikinci defa düzenlediği “Hiring Challenge” programındaki haddinden fazla sayıda etabı başarıyla bütünleyen 31 zihayat, Türkiye Sigorta Bilgelik Teknolojileri biriminde işe başladı.

Türkiye Sigorta açıklamasına bakarak, Türkiye Sigorta’nın, adam kaynağına derece ve öncelik veren yaklaşımıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan “Hiring Challenge” programının 2’ncisi tamamlandı.

Gençlere, anne ürün ve sigortacılıktan vahit koçları ile işbaşı eğitimine büyüklüğünde çokça sayıda başlıkta ders ve kariyer desteği sunulan programda, 1000 müracaat arasından ustalık sınav ve eğitimleri geçerek liyakatli olan 31 genç yeni çıkışlı, Türkiye Sigorta’dahi işe başladı. Türkiye’nin birçok ayrımlı bölgesinden mevrut çoluk çocuk, hibrit tıpkısı sistemle engin çalışmaya başlayacak.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Türkiye Sigorta Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Aşk Mersin Ağacı, sektörün avangart firması namına güre yeteneklerin, Türkiye Sigorta’yı tanımalarını, Türkiye Sigorta’nın yenilikçi bakış açısı ve teknolojik üstünlüğüyle on yıl içerisinde uluslararası alanda elektrik gösteren bire bir teknoloji şirketi olma hedefine eş olmalarını amaçladıklarını anlatım etti.

Mersin Ağacı, alanında yetenekli gençlerle buluşmalarını sağlayan Hiring Challenge programı ile şirketin teknoloji alanındaki önceliklerine alelacele ilerlediğine meni ederek, “İlk ‘Hiring Challenge’ ile birçok dinç bakir mezun arkadaşımız aramıza katılarak, gelişmemiş bir süre içre derece yaratmaya başladı. Gençlerimize inanmaya ve desteklemeye bitmeme ederek, andıran bire bir zamanda üçüncü programı de hayata geçirmeyi planlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: