Ülke Partisi Umumi Başkanı İnce, Trabzon’da partililere seslendi Açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Benim anketim sokaklardır. O sandığı patlatacak Şehir Partisi. Bunu bile sistem görecek.” dedi.

İnce, partisinin Araklı İlçe Başkanlığının açılışında yaptığı konuşmada, Ülke Partisi kendisine hangi Topluluk İttifakı’na ne üstelik Ulus İttifakı’na benzemediklerini belirterek, “Tohumu değiştirmiyoruz ama seçme aktarılma suluyoruz, gübresini veriyoruz, güneşe çıkartıyoruz. Gerisi Allah’tan.” diyerek konuştu.

Türkiye’yi karış karış dolaşarak dertlerini anlattıklarını dile getiren İnce, şu değerlendirmede bulundu:

“Bana diyorlar kim ‘Yeni müesses ayrımsız partisin. Karşında heybet var, Erdoğan var, devletin hazinesi var. Beraberinde MHP var. Karşısında Kılıçdaroğlu, Akşener, Feyiz, Gelecek ve UMAR var. Halk altından de HDP var. Sen bu ikisini ansızın bittabi devireceksin? Neye güveniyorsun? Belediyen yok, hazine yardımın bulunmayan, arkanda müteahhit yok.’ İşte benim arkamda olanlar burada, gönüllüler ordusu. Peki ben bu milletin neyine güveniyorum? Söyleyeyim, bol insanlara, nefes verenlere, yetimin başını okşayanlara, yolda bulduğu paketlemek parçasını öpüp başına koyup kenara koyanlara, örgen bağışı yapanlara, kırmızı ışıkta duranlara, komşusu açken kendisi tok yatmayanlara, fakire fukaraya arkalama edenlere, yasak banak yemekten korkanlara güveniyorum. Nedeniyle bu millete güveniyorum. Allah’ın izni, milletin isteğiyle bu işi başaracağımıza inanıyorum. Ölçüm sizindir, gerisi kaderimizde hangi yazdıysa o tamam.”

İnce, daha sonra Arsin ilçesine ilişkin Çubuklu Mahallesi’nde 2,5 sene önceki meydana mevrut heyelanda 21 ocak ve caminin hasar gördüğü bölgede incelemede bulundu, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ortahisar kaza merkezinde esnafı musahabe eden ve bir süre vatandaşlarla mülaki İnce, sormaca şirketlerinin rey oranlarını eleştirerek, “Sokaktaki karşılaştığımız durumu görüyorsunuz. Yüzde 1’lik, 2’lik tümen mümkün mi? Haddinden Fazla daha ilavesi. Bunu ben görüyorum. Benim anketim sokaklardır. O sandığı patlatacak Yurt Partisi. Bunu üstelik dizge görecek. Sormaca firmalarına da kapak olsun.” ifadelerini kullandı.

İnce, Akçaabat ilçesindeki esnaf ziyaretinin arkası sıra Giresun’a akım etti.Share: