Ümit Özdağ, Trabzon’da: “Akse, Krizi Besliyor”

Utku Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ, Trabzon’de; “İstanbul’dahi yabancı sığınmacı ve çaktırmadan nüfusun taharri dışı artması neticesinde yükselen göz ve icar fiyatlarından ötürü İstanbul’dan Karadeniz illerine bilakis ayrımsız kafile başlamış durumda. Fakat kentlerine İstanbul’dan izansız dönenler üstelik Karadeniz’da kiraların yükselmesine illet oluyorlar. Dahi idraksiz dönenler üstelik burada açılmış kullanılmamış fabrikalar, eskimemiş atölyeler, kullanılmamış hareket yerleri bulamadıkları üzere hem daha aşkın işsiz Karadeniz yaka kentlerinde birikiyor hem bile maltalık elan pahalı kuzuluk geliyor. Özetle kriz krizi besliyor” dedi.

Galibiyet Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Trabzon’birlikte; basın toplantısı düzenledi. Özdağ, şunları söyledi:

Cumhuriyet tarihinin yaşanan bildirme gösterişli ekonomik krizinin yoğun izlerini görüyoruz. Havza insanı bu soylu erki krizin altında, adeta ezilmiş durumda. İşsizlik, avlu pahalılığı yükselen döviz fiyatıyla sefaletin yaygınlaşması; tıpkı arada yaşanıyor.

Özellikle İstanbul’dahi yabancı sığınmacı ve gizliden gizliye nüfusun arama dışı artması neticesinde yükselen hane ve kira fiyatlarından çevre İstanbul’dan Karadeniz illerine aksine aynı kafile başlamış durumda. Fakat kentlerine İstanbul’dan düşüncesiz dönenler birlikte Karadeniz’de kiraların yükselmesine hastalık oluyorlar. Bile düşüncesiz dönenler üstelik burada küşade yıpranmamış fabrikalar, bakir atölyeler, eskimemiş iş yerleri bulamadıkları için hem elan çok işsiz Karadeniz sahil kentlerinde birikiyor hem birlikte hayat elan pahalı arkaç geliyor. Kısaca kriz krizi besliyor.

“DÜRÜST PARTİ SIĞINMACI POLİTİKASIYLA ÜLKEYE BARHANA SOYSUZ ALTINDA İŞGAL EDİLMESİNİN YOLUNU AÇMIŞTIR”

İstanbul’daki sığınmacı ve sinsice istilasından kaçanlar Karadeniz’dahi şehirlere döndükleri ant kentlerinde de kazançlı sıkıntılarının beraberinde sığınmacı ve çaktırmadan istilasıyla karşı karşıya kalıyorlar. Samsun, Kalabalık, Giresun halkı esnafı sığınmacılardan bıkmış durumda, kendilerini kendi ülkelerinde zat şehirlerinde adeta mülteci gibi hissediyorlar üzgünler, kızgınlar ve kırgınlar.

Zafer Partisi’nin mülteci ve çaktırmadan politikası bilcümle Türkiye’da olduğu üzere Karadeniz’üstelik da coşkuyla karşılanıyor. Karadeniz umudunu galebe partisine bağlamış. Türkiye’nin en yüce sorunu sığınmacılar ve kaçaklar sorunudur.  SELIM Öğür izlediği Türk milletine antagonist sığınmacı politikasıyla ülkeye Barhana adı altında obstrüksiyon edilmesinin yolunu açmıştır. AKP Türkiye’yi engelleme ettirirken, Türk milletine karşı dahi azgın tıpkı hatalı brifing ayrımsız dezenformasyon izlenmektedir.

“HERRHALDE SOYLU DENKLEMİ KENDISINE GEÇECEK BİR TEOREM”

Resmi olarak Türkiye’de 3,6, 3,7 milyon Suriyeli olduğu İçişleri Bakanlığı eliyle açıklanmaktadır. Suriyeli kadınlarda doğum oranı dahi 5.3 adina tabir edilmektedir. Tevellüt oranı 5.3 olan benzeri umum 6 seneden beri şüphesiz evet birlikte adeta çakılı kalır 3,6, 3,7 ortada gider sağlık. Bu matematik bilimine her halde aristokrat denklemi yerine geçecek aynı teorem ortaya çıkarmamızı gerekiyor. BM gabi dönen sayısının 100 bin olarak veriyor. Altılı Ganyan masada oturan politikacılar, Süleyman Aristokrat’nun rakamını kök kabul edip 200 bini esas aldığınızı açıkladınız. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, talih seçime giderken 300 bin kişiye yurttaşlık verilmedi YSK belgelerinden henüz iyileri kul var diye kamuoyunu yanlış bilgilendirdiniz. Çabucak İstanbul’üstelik günde averaj 70 Suriyeli aileye vatandaşlık veriliyor. Bunu 8’le çarpın. Esas baba 6 çocuk.

“SÜLEYMAN ARISTOKRAT’YA SESLENDİ”

Süleyman Soylu tarafından Kafile İdaresi Genel Müdürlüğü’nden fonlanan sözde ruh bilimsel harp elemanı troller yoluyla bana elan 10 yaşında olan oğlum üzerinden, tek olmayan sekreterim üzerinden ve baldızım üzerinden terbiyesiz iftiralarla saldırıyorlar. Süleyman Aristokrat seni benzeri sefer uyardım ben AKP’deki ve soluk muhalefetteki korkutacağın politikacılardan değilim. Hususi duyum ekiplerin benimle ilişik ancak benim istediğim kadarını biliyorlar, benim istemediğim hiçbir şeyi bilemezler.”

Share: