Üniversite öğrencilerini fuhuşa sürükleyen 2 gönül tutuklandı

Darülfünun öğrencilerini fuhuşa sürükleyen 2 kişi tutuklandı

Muğla’birlikte fuhuş operasyonu: 7 gözaltı

Üniversiteli mağdurlar kurtarıldı

MUĞLA – Muğla Emniyeti Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü Ahlak Bölüm Amirliği vasıtasıyla fuhuşa vasıta ve kayran gerçekleştirme ika, koca ticareti suçu ile ilgili gerçekleştirilen eş zamanlı baskınlar çerçevesinde gözaltına alınan 7 kişiden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken, içlerinde üniversite öğrencilerinin bile bulunduğu 7 kıygın eş dahi kurtarıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Muğla Emniyeti Güvenlik Ofis Müdürlüğü Aktöre Kürsü Amirliği vasıtasıyla fuhuşa tavassut ve düzlük gerçekleştirme ika, âdem ticareti suçu ile ilgili Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı ile planlı dosyada 4 ay boyunca toplamda 7 aynasız şahsa fiziksel ve beceri takip uygulandı. 26 Teşrinievvel Çarşamba haset işler için düğmeye basan ekipler, Fethiye merkezli şüpheli şahısların yakalanması için kaldıkları ikametlerde, bulundukları otel ve konaklama yerlerinde senkronik sel düzenledi. 3 adrese 7 grup ve 24 personelin katılımıyla yapılan baskında; 7 münasebetsiz özlük yakalanarak gözaltına alınırken, içlerinde darülfünun öğrencilerinin bile bulunduğu 7 kıygın şahıs birlikte kurtarıldı.

2 sevimli tutuklandı

Gözaltına alınan şahıslardan 4’ü ifadeleri alınmasının ardından azade bırakıldı. İşlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen değişik 3 şahıstan V.O. adli taharri gibi erkin bırakılırken, N.M. ve D.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: