Uşak’ta denetim ekiplerine saldırıya suç duyurusu

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Çekicilik, Uşak’ta tıpkısı sanayi tesisinde denetleme eden ekiplerin, pres yetkilileri eliyle saldırıya uğradığını, saldırganlar hakkında yanlışlık duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Bakan Kurum, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, “Uşak’ta bire bir sanayi tesisinde denetim eden ekiplerimiz, pres yetkilileri eliyle saldırıya uğradı. Saldırganlar için Cumhuriyet Altını savcılığına cürüm duyurusunda bulunuldu. Görevi başındaki arkadaşlarımıza müteveccih şiddeti kınıyorum. Konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Validen açıklama

Uşak Valisi Turan Ergün, AA muhabirine, iki işyar ve benzeri şoförden oluşan Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekibinin firmanın müsaade talebi işlemi konusunda nesiç fabrikasına gittiğini belirtti.

Olayın jandarmaya intikalinden sonradan Cumhuriyet savcılığınca anket başlatıldığını nâkil Ergün, şunları kaydetti:

“Görevlilerce kâh eksikliklerin bulunduğu ve bunların tutanağa bağlanacağının söylenmesi üstüne memurların darbedildiği ve gözdağı edildikleri, henüz sonraları dahi resmi araçlarının önünün kesildiği iddiası gündeme gelmiştir. Olayın jandarmaya zeki etmesi üzerine savcılık aracılığıyla adli soruşturma başlatılmıştır. Şüpheliler yakalandığında mevcutlu olarak adliyeye gönderme edileceklerdir.”

Öte yandan olayda yaralanan avrat memurun zedelenmek raporu aldığı, iki şüphelinin yakalanmaya çalışıldığı belirtildi.

Share: