Üstün Öztrak: Tarihimizin Hiçbir Döneminde Bu Kadar Bodur Dönemde Bu Büyüklüğünde Büyük Tıpkı Para Şişkinliği Tsunamisiyle Karşılaşmadık

CHP Sözcüsü Yüksek Öztrak, “Ekim’de müstahsil ile tüketici enflasyonu arasındaki ayırt 72 nokta ile bakir bir rekor kırdı. Tarihimizin tek döneminde bu kadar gücük dönemde bu kadar şişman bire bir enflasyon tsunamisiyle karşılaşmadık. Bu binnetice millete işlenmiş şuurlu bire bir kötülüktür” açıklamasını yaptı.

CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Mebus Üstün Öztrak, bugün Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), açıkladığı mahiye ve yıllık bazda para şişkinliği oranlarını eleştirdi. Öztrak konuyla ait tablolar eşliğinde içtimai iletişim araçları hesabından şu mesajları paylaştı:

“TARİHİMİZİN HİÇBİR DÖNEMİNDE BU BÜYÜKLÜĞÜNDE KISA DÖNEMDE BU BÜYÜKLÜĞÜNDE IRI BİR PAHALILIK TSUNAMİSİYLE KARŞILAŞMADIK”

“Ekim’de üretici ile tüketici enflasyonu arasındaki ayırt 72 nokta ile yeni bir rekor kırdı. Tarihimizin tek döneminde hakeza ayrımsız tabloyla karşılaşmadık. Enflasyonu baz etkisine dirilik edenler, enflasyonda büyüyen tsunamiye gözlerini kapatsa de; ‘Turpun büyüğü heybede.’ Tarihimizin tek döneminde bu kadar gelişmemiş dönemde bu kadar balaban aynı enflasyon tsunamisiyle karşılaşmadık. Bu tek başına beceriksizlikle açıklanamaz. Bu binnetice millete yapılmış şuurlu ayrımsız kötülüktür.

“TARIM DEVRİMİNİN BAŞLADIĞI TOPRAKLARDA, MİLLETİMİZİ DÜŞÜRDÜKLERİ NAKIZ BU”

Üreticilerimize madalya verilmeli. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu büyüklüğünde fedakar üreticiler bulunamaz. Uzunca süredir tamam üretim maliyetlerindeki artışı sineye çekerek, bitiren enflasyonunun üç haneli rakamlara taşınmasını engellediler. Ilgi: Tweet efdal dozda humor içerir. Haddinden Fazla şükür azık enflasyonu yüzde 100 değil, yüzde 99,1. Ama bu haliyle bile acun üzerindeki yeryüzü erdemli besin enflasyonuna topluluk dört ülkeden biriyiz. Tarım devriminin başladığı topraklarda, milletimizi düşürdükleri hal bu. İşte Erdoğan’ın ‘muhafazakar devrimciliği’!!!”

Share: