VakıfBank Avrupa şampiyonu

VakıfBank Kadın Uçan Top Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşarak tarihi başarılarına aynı yenisini elan ekledi.

Slovenya’nın başkenti Ljubljana’birlikte düzenlenen CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde İtalya’nın Imoco Volley ekibini 3-1 yenen zerrin-siyahlı mızıka, Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki sunma şişman kupasını 5. kat müzesine sevk başarısı gösterdi.

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde 2011, 2013, 2017 ve 2018’in ardından 2022 yılında dahi şampiyonluğa ulaştı.

Zerrin-siyahlı topluluk, henüz geçmiş 3 öğün de şampiyonluğu finalde kaybetti.

Maç böylece şişman bayram

VakıfBank’ın aktör ve ustalık heyeti karşılaşma böylece balaban sevinç yaşadı.

Son sayının arkası sıra meydan zarfında toplanan oyuncular ile ustalık heyet, birbirlerine sarılarak şampiyonluğu kutladı.

Solgun-siyahlılar, sevinçlerini karşılaşmayı salonda takip fail Türk voleybolseverlerle paylaştı.

Arsıulusal arenadaki 11. kupa

Türkiye’nin arsıulusal alanda yeryüzü çok kupa kazanan takımı olan VakıfBank, bu arenada 11. kupasını kaldırdı.

Soluk-siyahlı kadro, tarihinde 5 CEV Şampiyonlar Ligi, 4 FIVB Kulüpler Acun Şampiyonası, 1 CEV Challenge Kupası ve 1 CEV Top Teams Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Şampiyonlar Ligi’ni sunma çok kazanan topluluk

VakıfBank, Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde 2001 yılından itibaren uygulanmaya başlanan eskimemiş formatta sunu çok şampiyon olan mızıka unvanını elde etti.

Sarı-siyahlı mızıka, elan önce 4 şampiyonlukla İtalya ekibi Volley Bergamo ile paylaştığı bu unvanın yegâne sahibi oldu.

Ligde bu sezon 8. kat finalde boy gösteren VakıfBank, bu kulvarda dahi rekoru elinde bulunduruyor.

Öte yandan VakıfBank, FIVB Kulüpler Acun Şampiyonası’nda bile 4 şampiyonluk ile kupayı sunu çokça müzesine götürücü takım unvanını taşıyor.

Sonuç 11 sezonda yürek 7 el Türk takımlarının

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde Türk takımları, sonuç 11 sezonun 7’sinde şampiyona kupasını kazandı.

Organizasyonun 2011 yılında İstanbul’birlikte düzenlenen Murabba Final’ini VakıfBank Sıra Sigorta Türk Telekom alırken, 2012 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’bile gerçekleşen Dörtlü Final’in şampiyonu ise Fenerbahçe Universal oldu. Ardından 2013 yılında gene İstanbul’bile yapılan Kuartet Final’de ise VakıfBank şampiyonluğu gene kazanarak kupayı Türkiye’da bıraktı.

Şampiyonlar Ligi’nin 2013-2014 sezonunda Flaşör Final’e Bakü eş sahipliği yaparken, final maçında Zalim ekibi Dinamo Kazan, VakıfBank’ı yenerek böke oldu ve Türk ekiplerinin 3 mevsimlik serisi birlikte sona erdi.

Polonya’nın Szczecin kentinde 2015 yılında düzenlenen Dörtlü Final’üstelik ise bökelik kupasını Eczacıbaşı VitrA kaldırarak, Türk ekiplerinin toplamda 4. kere bu başarıyı elde etmesini sağladı.

İtalya’nın Treviso kentinde 2017 yılında yapılan Flaşör Final’bile şampiyonluk kupasını kaldıran VakıfBank, 2018 yılında bile Romanya’nın başkenti Bükreş’bile planlı Kuartet Final’üstelik birlikte şampiyonluğa ulaştı.

VakıfBank, bu mevsim dahi Ljubljana’dahi gerçekleştirilen Süper Final’üstelik Imoco Volley’i aşınmış ederek kupanın sahibi oldu.

Sezonu 5 kupayla tamamladı

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’ni kazanarak sezonu 5 kupayla metres hedefini gerçekleştirdi.

Zerrin-siyahlı topluluk, bu zaman FIVB Acun Kulüpler Şampiyonası, CEV Şampiyonlar Ligi, AXA Sigorta Kupa Voley, Spor Kıç Şampiyonlar Kupası ve Misli.com Selatin Ligi’nde şampiyon olma başarısı gösterdi.

VakıfBank, 2012-2013 sezonunda de söz konusu 5 kupayı kazanmıştı.

Imoco Volley’den rövanşı aldı

VakıfBank, geçen yıl şampiyonluğu finalde kaybettiği Imoco Volley’den rövanşı aldı.

Sarı-siyahlı bando, ayrıca CEV Şampiyonlar Ligi tarihinde rakibi ile oynadığı 4. maçta 3. galibiyetini elde etti.

Vakıfbank antrparantez bu mevsim FIVB Acun Kulüpler Şampiyonası finalinde karşılaştığı Imoco Volley’i yenerek kupanın sahibi olmuştu.

Guidetti yönetiminde 23 kupa

VakıfBank, İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti yönetiminde 23. kupasını elde etti.

Zerrin-siyahlı bando, 2008-2009 sezonundan bu yana fariza fail Guidetti ile 4 FIVB Kulüpler Acun Şampiyonası, 5 CEV Şampiyonlar Ligi, 6 Türkiye Ligi, 4 Türkiye Kupası ve 4 Türkiye Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Premier Lig’da şampiyon Manchester City

 

İtalya’bile böke Milan

 

Share: