Vali Kırbıyık tayini sâdır mülki idare amirleri ve aileleriyle buluştu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Arzu Kırbıyık, Edirne’üstelik görev süreleri sona ermiş ve özge illere atanan Mülki İdare Amirleri ve eşleri amacıyla veda yemeği verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, yemeğe Kırklareli Ilbay Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Osmaniye Ilbay Yardımcılığına atanan Uzunköprü Kaymakamı Hakan Çetince Erdoğan, Giresun Vali Yardımcılığına atanan Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Dikici, Batman Kozluk Kaymakamlığına atanan İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Erzincan Tercan Kaymakamı kendisine atanan Meriç Kaymakamı Cafer Fellah, Erzurum Tekmen Kaymakamı namına atanan Havsa Kaymakamı Ergin Özer Özdemir ve Batman Valiliği Hususiyet Müşavirliğine atanan Hantal Kaymakamı Şükrü Mücahit Göktaş, eşleri ve çocukları ile katıldı.

Kırbıyık, burada yaptığı konuşmada, kamu hizmeti gördüklerini belirtti.

Devletin kendilerine verdiği sorumluluğu arz dolgunca şekilde yapmaya çalıştıklarını ifade eden Kırbıyık, “Biz hem maddi hem birlikte manevi anlamda sorumluluğu efdal tıpkı çığır grubuyuz. O nedenle işimize dört elle sarılarak, yer iyisi boşaltmak üzere aynı sorumluluğumuz var.” diyerek konuştu.

Kırbıyık, yaptıkları hizmetten dolayı yerel yönetim amirlerine teşekkürname etti ve kullanılmamış görevlerinde muvaffakiyet diledi.

Share: