Vali Taşbilek’in karye ziyaretleri bitmeme ediyor

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yapılan çalışmaları yerinde meşgul olmak, ülkü ve talepleri uygun yok etmek ve vatandaşlarla benzeri araya katılmak amacıyla sürdürdüğü köy ziyaretleri çerçevesinde İkisu Vadisi’nde mevcut 14 köyü müzakere etti.

Vali Taşbilek, beraberindeki heyetle İkisu vadisinde meydan düz Merkeze vabeste Mescitli, İkisu, Övündü, Demirkaynak, Dibekli, Gümüşkaya, Hasköy, Boyluca ve Karamustafa köyleriyle Torul ilçesine vabeste Bahçelik, Arılı, Kalecik, İnkılap, Günay köylerini ziyaret etti.

Ziyaretler çerçevesinde muhtarlar ve köy halkıyla tıpkısı araya gelen Vali Taşbilek, vatandaşların taleplerini dinleyerek yetkililere eksikliklerin imkanlar dahilinde giderilmesi ve taleplerin değerlendirilmesi için mir verdi.

Muhtarlardan ve vatandaşlardan köylerinde kâin züğürt, yetim, nemli, kıygın ve muhtaç karı ve bireyleri katiyetle kendilerine bildirmelerini talip Ilbay Taşbilek, gittiği köylerde yanına mevrut, kendisini karşılayan çocuklarla sohbet yazar, oyuncak ödül etti, köylerde hayat dolu kadınların ilettiği taleplerin ise ivedilikle yapılmasını istedi.

Köy ziyaretleriyle ilgilendiren değerlendirmede mevcut Vali Taşbilek, “Karye ziyaretlerimiz çerçevesinde bugün Torul ve gestalt ilçemizin köylerindeyiz. Köylerimizde ilkin muhtarlarımız olmak için, köylerimizin altın sakinlerine bizlere gösterdikleri ev sahipliklerinden kontekst teşekkürname ediyorum. Bugün dahi bu mesai çerçevesinde 14 köyümüzü ülfet ettik. Bu çalışmadaki amacımız köylerimizi yerinde görebilmek, vatandaşlarımızla hasbihal edebilmek, sorunları durumunda görebilmek, tahlil edebilmek, istişarede yatmak, yaptığımız işleri yerinde takip edebilmek ve vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları arz hızlı şekilde zahir çözebiliriz bunun çabasını tavzih etmek” dedi.

Ilbay Taşbilek’e ziyaretlerinde Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Güvenli Erdoğdu, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Ekrem Aksungur, Genel Yazman Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, İl Genel Meclisi üyeleri, İkisu-Tersun-Artabel Vadisi Köyleri Derneği Başkanı Tacettin Üçel, Köylere Hizmet Götürme Birliği Komisyon Üyesi Söğütağıl Muhtarı Başkomutan Zaman Şişman ve başka hava yetkilileri eşlik etti. – GÜMÜŞHANE

Share: