VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch ansız döndü

Öğrencilerin ülkesini ve okullarını temaşa etmesine imkân sağlayan üniversiteler arası dünyanın en iri küresel VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022’nin bildirme dolgunca takımını tedarik etmek ve oyunu kullanılmamış bire bir boyuta sarmak üzere kafasız döndü.

Red Bull’dan yapılan açıklamaya bakarak, üniversitelerini olta fail öğrencilerin uzunluk gösterdiği arenada takımlar, devre içi ve devir dışı namına düzenlenecek elemelerde dal tuğra döndürmek için savaş verecek.

Türkiye’deki devir içi elemelerinin 1 Eylül’üstelik başlayıp 2 kamer boyunca süreceği turnuvanın şehir elemeleri üstelik İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara ve Bursa’bile gerçekleştirilecek.

Takım üyelerinin aynı üniversiteden başlamak zorunda olmadığı turnuvada oyuncular bu elemeleri liyakatli benzeri şekilde geçmeye çalışıp Türkiye şampiyonu koyulmak amacıyla savaşım verecek. Türkiye’nin en iyisi olan bando ise toptan arenada ülkemizi temsil ika fırsatını elde edecek. Bina Cesaret Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch ile ilgili detaylı hikmet ve kayıtlar RedBull.com/campusclutch adresinde.

Red Bull sporcusu cNed’den davet

2021 yılında takımı Acend ile gelişigüzel VALORANT Champions turnuvasında tarihin önceki VALORANT acun şampiyonu olmayı başaran Red Bull sporcusu Mehmet Kara ‘cNed’ İpek, turnuva süresince gösteri maçları düzenleyerek katılımcılarla bire bir araya ati. Türk espor tarihine adını yazdıran cNed, “Red Bull Campus Clutch turnuvası üniversiteli arkadaşlarımızın ayrımsız araya gelip yeteneklerini sergilediği ve ülkelerini küresel arenada düzen ettikleri tıpkısı turnuva. VALORANT’ta kendine yiğitlik seçkin üniversiteli arkadaşımı bu turnuvaya bekliyorum” diyerek konuştu.

2020 yılında piyasaya girdikten sonradan oyuncuların sargı odağı olan VALORANT’ı, milyonlarca aktör oynuyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun benzeri günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, genişlik çok oynanan baziçe olma yolundaki tırmanışını bile sürdürüyor. Dünyanın genişlik makro ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, darülfünun öğrencilerini benzeri araya getiren önce VALORANT turnuvası olma özelliğine eş.

Share: