VEZNECI HIRSIZLARI YETERSIZ DIŞINA KAÇARKEN YAKALANDI, HIRSIZLIK APANSIZIN KAMERADA

ŞİŞLİ’üstelik, bankadan nakil için poşetlenerek banko kenarına bırakılan paraları arakçı iki ibret Sert Eksen Kapısı’ndan çıkış yaparken yakalandı. Kolombiya tabiiyetli oldukları öğrenilen hırsızlık şüphelilerinin üzerinden yaklaşık 1 milyon 700 bin teklik tutarında döviz ve Türk lirası artık. Düzenlilik kamerasına üstelik yansıyan hırsızlığın, banka çalışanlarının masalarından ayrıldıkları sırada gerçekleştiği anlaşıldı.

Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi’ndeki bir bankada cemaziyelevvel saat 13.30 sıralarında gerçekleşen olayın ardından harekete güzeşte polis, hırsızlığı gerçekleştirenlerin Kolombiya uyruklu J.L.G.S. (43) ve J.A.C (40) olduğunu belirledi. Yapılan ustalık ve fiziksel takibin ardından şüpheliler, Artvin Yalman Sınır Kapısı’ndan dar dışına depar düzenlemek isterken yakalandı.

Gözaltına alınan iki şüphelinin üstünde yapılan aramada, toplamı kısaca 1 milyon 700 bin teklik tutarında olan, 23 bin 120 Euro, 54 bin 550 Dolar, 2 bin 560 Sterlin, 131 bin 090 TL ve 557 Kolombiya Peso’su ele geçirildi.

Kolombiya uyruklu 2 nahoş, ifadelerinin alınması için İstanbul Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Bölüm Müdürlüğüne getirildi.

BANKA ÇALIŞANLARI MASALARINDAN AYRILMIŞ

Bankaya almaç kadar giren şüphelilerin, hırsızlığı, vezneci çalışanlarının masalarından ayrıldıkları tam gerçekleştirdiği ortaya artık. Düzenlilik kameralarına birlikte yansıyan olayda, yağız giysili ve şapkalı sakil, diğer müşterilerle gelişigüzel koltukta otururken karşısındaki bankoda memur vezneci çalışanı masasından kalkarak dışarı çıkıyor. Bunun konusunda ayağa kalkan kaknem etrafı gözetleyerek bankoya yöneldiği sırada aynı çalışanın daha dışarı çıkacağını fark ediyor. Vezneci içre dolaşmaya devam fail bed, 2’nci görevlinin de dışarı çıkmasının ardından esasen bankoya yöneliyor. Müşterilerin da kesinlikle tarafına bakmadığı benzeri hatırat muhafız berbat içeri girdikten sonraları direkt namına poşetlenerek yere mevdu paralara yöneliyor. Banko kenarına bırakılmış 3 balyadan 2’sini beraberinde getirdiği bez torbaya yerleştirdikten sonra dışarı çıkıyor.

Share: