Yağız yollarında ebat

Yağız yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde pahal gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün misil durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Şimal ile Garp kavşakları 3-6. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun İzmir ve İstanbul yönlerinde sol şeritler trafiğe kapatılarak, erişim diğer şeritlerden sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarında üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde gelişigüzel iki istikamet kesimler halinde trafiğe kapatılarak, muvasala başka istikametlerden iki cepheli sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Emirler Kavşağı-Ankara- Konya el sınırı yolunun gâh kesimlerinde (Niğde istikameti) emniyet şeridindeki bakım ve tamir çalışmaları cihetiyle muvasala kontrollü devam ediyor.

Selçuk-Şürekâ- Aydın yolunun 28-29. kilometreleri Selçuk-Şürekâ kesiminde, 13.00-17.00 saatlerinde patlatma yapım çalışması gerçekleştirilecek. Bu nedenle kat açacak trafiğine kapatılarak, sürücüler alternatif güzergah Selçuk-Kuşadası-Söke-Ortaklar istikametine yönlendirilecek.

Bingöl- Solhan yolunun 45-48. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Zonguldak- Bartın mülk sınırı-Bartın- Kurucaşile yolunun 29-34. ve 35-43. kilometrelerindeki imal çalışmaları cihetiyle erişim bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Yalvaç-Şarkikaraağaç yolunun 2-4. kilometrelerinde bölünmüş yolun vürut şeridi asfaltlama çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım azimet şeridinden koşa yönlü sürdürülüyor.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki icraat zımnında erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Zile-Ala ihtişam yolunun 20-30. kilometrelerinde mukassem kez imal çalışmaları sebebiyle muvasala kontrollü devam ediyor.

Karakurt-Horasan yolunun 87-88. kilometrelerindeki icraat nedeniyle sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Share: