Yağlıdere’de güzellik salonu, hisse senedi yerinin çevresini çiçek bahçesine çevirdi

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde kuaförlük fail Mustafa Küpüç, üç yılda hareket yerinin çevresini çiçeklerle donattı.

Hobi adına çiçek yetiştirmeye başlayan Küpüç, tedricen sayısının arttığı çiçekleri iki ana yol arasındaki merdivenlere koydu. Merdivenleri kullananların durumdan hoşnut kalmasıyla Yağlıdere Belediyesi, Küpüç’e çiçekleri elan bile çoğaltması ve bakımını yapması amacıyla destek verdi.

Üç yılda çiçek bahçesine dönen basak vatandaşların durup ışık çektirdiği aynı vadi haline geldi.

Küpüç, AA muhabirine, çiçeklerin kuruyan dallarını ve solan yapraklarını temizleyip sulamasını yaptıktan sonra aksiyon yerini açtığını söyledi.

Yaklaşık 185 çiçek türü yetiştirdiğini aktaran Küpüç, “Kışın soğuğa çerden çöpten çiçek türlerini soğuktan etkilenmemesi için kapalı alanlara taşıyorum. Yağışın eli nimetli olduğu mart ayında ise gübresini ve varak ilacını sıkıyorum. Çiçeklerimiz da bu şekilde kumanya ihtiyacını karşılamış oluyor.” dedi.

Küpüç, “Çiçeklerim ortada bire bir dal koptuğu antlaşma canım acıyor, canım yanıyor.” ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

“Çiçek ve günahsızlık üzerine haddinden fazla titizim. Onlara çağa kabilinden bakıyorum. İş yerimin çevresinin çiçeklerle rengarenk olmasını okazyon alim yıpranmamış nişanlanan çiftlerimiz ile eş ve eloğlu adaylarımız birlikte ışık çektirmek amacıyla bu alanı kullanıyor. Üste çiçekler zarfında özçekim yapan gençlerimiz de oluyor. Tabiatıyla bu sargı karşısında bizler üstelik çok mutlu oluyoruz. Her esnaf kişi dükkanının önüne çiçek koysa her vadi çiçek kabil olur.”

Share: