Yalova Belediyesi’nden Dünya Engelliler Günü’ne hususi videoteyp

Yalova Belediyesi’nden Dünya Engelliler Günü’ne özel videoteyp

YALOVA – Yalova Belediyesi, 3 Mesafe Dünya Engelliler Günü’hangi farkındalık monte etmek için aynı videoteyp hazırladı. Yalova’da ruhlu ve yüzdelik 99 fiziksel engeline karşın başarmak için tek ahit pes etmeyen Canan Doğan’ın hayatını konu aldı. #içimizdenbiri etiketi ile içtimai medyada paylaşım yapan Yalova Belediyesi’nin videosu, haddinden fazla gelişmemiş sürede binlerce kullanıcıya ulaştı. Hoppadak Yalova’dan değil, tam Türkiye’den ve yurtdışından de bir nice kullanıcı videoyu hesabında paylaştı.

Türkiye’nin evvel para beygir terbiyesi avrat sporcusu Doğan, bu spora başlaması ile gelişigüzel 5 kişiye henüz düş oldu. Doğan’ın başarısı 2021 yılında “Grade 1” Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandı. Deminden dünyada ülkemizi teşhir etmek üzere hazırlanıyor.

Sevgili Doğan, Yalova Belediyesi’nin toplumsal iletişim araçları paylaşımıyla ilişik, “Canan dizge. Bu eyyam tesit etmek için değil farkındalığı bırakmak üzere var. Çocuklarımıza bazen bireylerin tekerlekli sandalye kullandığını, bazılarının konuşmadan belen dili kadar yollarla iletişim kurduklarını, bazılarının ise çabucak ‘sesle’ gördüğünü anlatmalıyız ve bunların ağız ağıza ‘normal’ olduğunu, herkesin ayrımsız gelişimi göstermediğini, bazen bireylerin anlaşılan tıpkı savaşla dünyaya kadem attığını ve mücadeleleri olduğunu, acılanmak değil istinkâf etmek taşımak, ötelemek değil birleşmek, müşkül değil destek olmak, en önemlisi farkında olmak. O zaman bugün tıpkı kişiye da farkındalık ışığı yaktırabilirsek ne bahtiyar bizlere. Bu videoyu paylaşarak istersen sen bile farkındalık oluşturabilirsin zira bahtiyarlık bulaşıcıdır ve paylaştıkça çoğalır” dedi.

Share: