Yalova’da Varyasyon Anıtı Açıldı. Yüksel Özkan: “Ülkemiz Tıpkısı Mülteci Kampına Döndürüldü”

Koru Belediyesi vasıtasıyla mübadelenin 100. sene dönümü nedeniyle yapılan abide törenle açıldı. Açılışa katılan CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Türkiye’nin tıpkısı mülteci kampına dönüştürüldüğünü belirterek, “Bu emperyalistlerin demografik mühendislik projesidir” dedi.

Yalova’ya vabeste Koru Beldesi Belediyesi tarafından yapılan Takas Anıtı’nın açılışına CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, çarkıt CHP Saylav Namık Havutça, Lozan Mübadilleri Vakfı Genel Başkanı ve Mütevelli Başkanı Ümit İşler katıldı. Anıtın açılışında mütekellim Koru Şehremini Kamil Yaman, atalarının 100 yıl geçmiş varyasyon ile Koru’ya yerleştiğini, bu göçü simgeleyen tıpkı anıtı bu nedenle yaptırdıklarını söyledi.

“BU TUZAKLARA DÜŞMEMELİYİZ”

CHP Bursa Saylav Yüksel Özkan ise bu topraklarda emperyalistlerin emellerinin tek bitmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Eskiden topla tüfekle obstrüksiyon ettiler amma biz onları denize döktük. Geldiğimiz noktada ülkemiz tıpkısı mülteci kampına döndürüldü. Bu sıradan tıpkısı olay değil. Konuşu sıkıntılarımızı çözebiliriz amma ülke üzerinde oynanan balaban bir baziçe var bu da ulusal güvenliğimizi kısık bire bir şekilde gözdağı fail benzeri oyundur. Bunun bayağı savaştan kaçan göçenlerle birlikte ilgisi bulunmayan. Tümce izliyor, görüyor. Şu an sayısını bilmiyoruz. 10 milyonunun üzerinde bir sığınmacı kampı haline geldi. Bu emperyalistlerin nüfus bilimsel mühendislik projesidir. Bu tuzaklara düşmemeliyiz. Hangi eyvah ki ülkemizi idare edenler aut ve iç güçler ülkede ‘keşke Palikarya kazansaydı’ diyen ufuk yani içteki hisse senedi birlikçileri emperyalistlerle hala bile, yanında. Düşünebiliyor musunuz Samsun bölgesinde aynı müftü benzeri diyanet adamı kalktı dedi ki ‘Selanikliler ateisttir’ bin bir soy hakaret. Bu âdem için ne yapıldı? Tıpkısı şarkıcı haddini aşan ayrımsız öz söyledi, özür diledi. Derhâl içeriye aldılar. Peki bu kült adamına hangi yaptılar. Selanikli dediği ki? Selanikli dediği Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Yer iri hemşehrimiz. Ben bile muhacir kökenliyim. Bu mültecilerle ilgilendiren bire bir algı de yürütülüyor. Kolluk atılıyor. Deniyor ki ‘İdlibliye da kapımız degaje Selanikliye üstelik kapımız meydanda’, büyük bire bir hadsizlik.”

Konuşmaların arkası sıra 20 Ağustos Atatürk Parkı’na yerleştirilen Varyasyon Anıtı’nın açılışı yapıldı.Share: