YANLIŞSIZ Parti Genel Başkanvekili Vareste, Adıyaman’da konuştu Açıklaması

DOĞRU Öğür Genel Başkanvekili Numan Vareste, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları 22. Toplantısı’nda liderlerle sohbetini yansıtan fotoğrafa ilgili, ” Özbekistan’da ortaya sâdır zinde tıpkı Türkiye’nin fotoğrafıdır, daha şimdiden tarihe Semerkant fotoğrafı yerine geçmiş, anıtsal tıpkısı foto ve gösteridir.” dedi.

Kurtulmuş, DOĞRU Fırka Adıyaman İl Müşavere Meclisi Toplantısı’nda 2023 seçimlerinin kampanyasına başladıklarını söyledi.

2023’da Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman halkının oylarıyla berrak meydanlık bir numara çıkacağına inandığını belirten Vareste, AK Tümen’nin bile Türkiye Şişman Ulus Meclisinin önder partisi olmaya devam edeceğini dile getirdi.

Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam cezası edilişinin Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara iftira kendisine geçtiğini anlatan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam cezası edilişinin sene dönümü. Kendilerini rahmetle anıyorum, mekanları cennet olsun. Türkiye’nin 72 almanak çokça tümen döneminde nice tahakküm yıllar yaşandığını onların şahsında aynı sefer daha hatırlıyoruz. Türkiye’nin ‘vesayet dönemi’ dediğimiz, milletin reyinden ve oyundan ciddi alamadıkları halde millete rağmen siyaset fethetmek iddiasında olanların Türkiye’yi ne ev boğazlara soktuğunu, halkın ensesinde kuşkusuz boza pişirdiğini çok bereketli hatırlıyoruz. Türkiye’nin 72 yılda 5 darbeyle, sayımsız çarpış teşebbüsüyle bittabi karşılaştığını ve beher sürecin Türkiye’ye pekâlâ on yıllara servet olduğunu gayet mebzul biliyoruz. en üst sizlerin imanlı duruşunuz, milletimizin direnci ve Reisicumhur’mızın feraseti ve liderliğiyle 15 Temmuz’üstelik vasilik zihniyeti ve darbeci mantalite toprağa gömülmüş, tarihin çöplüğüne atılmıştır, Türkiye abat benzeri soluk almıştır. Zer kardeşlerim, inşallah bire bir henüz Türkiye o günlere ansız dönmeyecek. Onun için bizim çokça hararetli ve çok akva ve çok insicamlı tıpkı şekilde yolumuza devam etmemiz geçişsiz.”

Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’ndeki fotoğraf

SELIM Öğür’nin reformcu ve demokrat ayrımsız siyasi hareket olduğunu tamlayan Kurtulmuş, “Demokrat görünmek gelmek sözle olmaz. Demokraside arz büyük görünen şey kavim iradesinin önünün haricinde eğilmemektir. Sizleri bu anlamda tebrik kartı ediyorum. Bu grup milletin iradesinin haricinde hiçbir iradenin uğrunda eğilmedi ve eğilmeyerek için bitmeme edecektir. Demokraside kortej üstelik değişmeyen bile milletin kendisinindir.” dedi.

Partisinin iktidarı döneminde çok sayıda reformun yapıldığını anlatan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bunda etkin olduğunu söyledi.

Çokça muhteşem hizmetler yaptıklarını vurgulayan Vareste, “Özbekistan’de ortaya çıkan canlı benzeri Türkiye’nin fotoğrafıdır, elan şimdiden tarihe Semerkant fotoğrafı namına eski, abidevi bir ışık ve gösteridir. YANLIŞSIZ Parti, şişman ve balaban hizmetler yaptı. Biz hemen geçmişi değil, gelecek vizyonumuzu dahi anlatacağız. 2023, 2053 ve 2071 vizyonundan bahsediyoruz. Bu tarihlerin bütünü 85 milyon vatandaşımızın tarihinin benzeri parçasıdır. Sebep şimdiye büyüklüğünde farklı partiler ortaya koyamadı de biz koyduk? Biz kökü mazide olan tıpkısı partiyi desise ediyoruz, kökleri toprağa münteşir, gövdesi dallı güllü, semaya yükselen şişman benzeri vizyona sahipsiniz. Diğerleri bırakın ortak olmayı, az daha Osmanlıyı Cumhuriyet’in düşmanı namına görüyor.” şeklinde konuştu.

Vareste, Osmanlıyı, Selçukluyu, Cumhuriyet’i birbirinden ayırmalarının mümkün olmadığını, temas birinin Türk milletinin kuma tarihi olduğunu söyledi.

“Gitmediğimiz yer, karşılaşmadığımız âdem kalmayacak”

Türkiye’nin 2023 seçimlerine hazırlandığına dikkati çekici Kurtulmuş, “Gitmediğimiz kayran, karşılaşmadığımız kayırıcı kalmayacak. DOĞRU Öğür’nin kazandığı seçimlerin arkasında çok etmen var ama arz heybetli bap insanların gönlüne girmiş olmayı başarmasıdır. Bu seçimde yeryüzü anne stratejimiz, gönlüne girdiğimiz vatandaşın gönlünden düşmemeyi başaracağız. Gelmeyene gideceğiz, sevmeyeni seveceğiz. Bu, hakeza olacak.” dedi.

Kurtulmuş, milletle bütünleşerek yollarına devam etmek istediklerini dile getirdi.

Herkesin üstüne düşen görevi yapması gerektiğini belirten Kurtulmuş, şöyle bitmeme etti:

“50+1 eleştiri bir seçme, bıçak sırtı, Aslan’ın ağzında mı, midesinde mi? Haddinden Fazla tahakküm bire bir seçim, Cenabıhak korusun. Milletimiz böyle ayrımsız şeye izin vermeyecek ama sonuçta demokraside sandıktan sâdır aynı gücü arkamıza alarak ilerliyoruz. Bunun amacıyla bile bizim teşkilatlarımızın umum bir şekilde bu mücadeleyi sürdürmesi geçişsiz. Milletin adamlarıyla bu yolda yürüyeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden herkesi bu şemsiyenin altında toplayacağız ve 2023 seçimlerinden zaferle çıkacağız.”

Kurtulmuş, partisinin adayının muhtemelen olduğunu ancak muhalefetin elan adayının ve kriterlerinin üstelik mahsus olmadığına dikkati çekti.

Türkiye’yi muhalefetin eş bir istikamette götüremeyeceğine inandığını dile getiren Vareste, “Bizim temel fikrimiz ve eş hedefimiz var. Cebin tarafın terörle mücadelede, milli defans sanayisinde, sınırlarda, boğazlarda, tahril ötesine ilgilendiren, iktisat politikalarında ortak tıpkı fikirleri var mı? Hasan’ın mı, Hüseyin’in mi aday olacağından tekessür elan koskocaman yasakçı ortak paydada buluşup buluşmamalarıdır. Bu büyüklüğünde farklılık içerisinde kuma bire bir değişmeyen intikal etmek zordur, Allah yardımcıları olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Muhalefetin adayını serencam dakikaya büyüklüğünde belirleyemeyeceğini anlatan Kurtulmuş, siyasetin celi ve kesin olması gerektiğini, muhalefetin ise HDP ile iş birliği yapıp yapmadığını açıklaması gerektiğini söyledi.

Vareste, “Bu kadar haddinden fazla düşün, aday, aday adayı değiştiriyorlar, ayrımlı kanaatteler, dönüp dolaşıyorlar. Herhalde bu masaya Kader masası gitmek arz ferah tanımlamalardan birisidir. Daha şimdiden daima beşer ve düşün değiştiren benzeri masa olma özelliğine kavuştular. Tığ yolumuza bakacağız, vatandaşımızı bunların etkilemesine okazyon vermeyeceğiz.” dedi.

Share: