YANLIŞSIZ Partili Karaaslan, Samsun’da fındık üreticileriyle buluştu Açıklaması

DÜRÜST Tümen Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Mahmur Çiçeği Karaaslan, fındık çalım fiyatına ilgili, “Fındık üreticilerimizin, sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın, seçme birinin ayrı ayrı yüzü güldü.” dedi.

Karaaslan, Salıpazarı ilçesinde bahçesinde fındık hasadı işleyen üreticilerle bir araya geldi.

Üreticilerin sorunlarını dinleyen Karaaslan, “Akıbet beş altı yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız, bölgemizi yakından ilişik ve artık müjde olarak vatandaşlarımızın beklediği fındık alım fiyatını Ordu ziyaretinde vatandaşlarımız ve kamuoyuyla paylaştı. Bizler de sahada fındık bahçesinde üreticilerimizle birlikteyiz. Burada beribenzer üreticilerimizin memnuniyetini görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Üreticilerin fiyatlardan memnun olduğunu dile getiren Karaaslan, şöyle konuştu:

“Hem fiyatlardan memnunlar hem bile hava fiyatının Sayın Cumhurbaşkanımız eliyle oylumlu beş on diliminde açıklanması aşağı çok haddinden fazla önemlidir. Tığ birlikte Karadeniz Bölgesi’ni temsilen YANLIŞSIZ Tümen milletvekilleri olarak Türkiye Nazik Ulus Meclisinde Fındık Emek Grubu oluşturduk. Sonuç yıllarda bu mesai grubu adına tıpkısı araya geliyoruz, Ekincilik ve Orman Bakanımızla bire bir araya geliyoruz. Bu sürecin içinde aktif olarak cila almaya çalışıyoruz. Bundan Sonra fındık sezonu istifham işaretlerinin olduğu, vatandaşlarımızın, ‘Acaba hangi olacak, ne yapılacak?’ dediği aynı dönme olmaktan Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya kararlılıkla sahip çıkmasıyla anca tıpkı devir kapandı. Kullanılmamış dönemde fındık üreticilerimizin, sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın temas birinin ayrı ayrı yüzü güldü.”

Karaaslan, henüz sonra ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.

Share: