YANLIŞSIZ Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Hatay’da konuştu Açıklaması

SELIM Parti Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, ” Cumhuriyet’in serencam 20 yılına damgasını vuran kadrolar adına, inşallah Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına üstelik damgamızı vuracağız. Bunun hazırlığı, çalışması, azmi, gayreti, aşkı içerisindeyiz.” dedi.

Sarıeroğlu, partisinin Hatay İl Başkanlığında planlı “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programına katıldı.

Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, 2023’e akilane YANLIŞSIZ Parti kadrolarının çokça güçlü bir hazırlık içerisinde olduğunu söyledi. Hatay’da teşkilatlarının 15 kaza ve 593 mahallesiyle 2023’e tehlikesiz ve hayat dolu adımlarla ilerlediğini nâkil Sarıeroğlu, geçmiş 2023’e arkası sıra birlikte 2024’e 81 ilde AK Tümen kadroları namına damgalarını vuracaklarını belirtti.

Sarıeroğlu, bütün illerde yaz döneminde okkalı ayrımsız iş gerçekleştirdiğini, toplumun ihtiyaçlarını ve taleplerini çokça bol şekilde tayin ettiğini anlatarak sahadaki konularla ilgilendiren faaliyetleri TBMM’nin 1 Ekim’bile açılmasıyla hızlandıracaklarını söyledi.

Dünyada Kovid-19 sürecinin kırıcı şartlarda geçirildiğini, ekonomiyle ait bile dalgalanmalar yaşandığını vurgulayan Sarıeroğlu, bu sürecin etkilerini gidermek amacıyla aceleci önlemler aldıklarını ve Türkiye’nin üretime devam ettiğini dile getirdi.

Sarıeroğlu, “Türkiye Ekonomi Modeli” sebebiyle ülkenin büyümesini sürdürdüğünü aktararak şöyle devam etti:

“Parçalanmamış dünya resesyona girme riski taşırken ve birçok büyüklük resesyona girmiş durumdayken Türkiye olarak 5 çeyrektir kıvrak büyümemizi sürdürüyoruz. İstihdamımız bu dönemde 30 milyona kazanmış durumda. Bu 30 milyon seviyesi Türkiye’miz açısından birlikte ayrımsız tarihi zirvedir. Böylesine az boğazdan geçilen tıpkı dönemde uyguladığımız Türkiye Ekonomi Modeli ile ihracatımızı 250 milyar dolara, yatırımlarımızı 225 bilyon dolara kadar çıkardık. Benzeri yandan üretimimizi sürdürdük, tıpkısı yandan şehirlerimize, insanımıza yatırım yapmaya devam ettik. Toplumsal kerem olmanın kül kurallarını, vatandaşlarımız üzere seferber ettik. Tıpkı yılda 104 milyar liralık toplumsal yardım gerçekleştirdiğimiz bire bir sistemimiz var. Değişik taraftan asgari ücretimizde yüzdelik 80’ine vasıl, birikmiş namına baktığımızda yüzdelik 90’lara vasıl tıpkı çoğalma gerçekleştirdik.”

-“Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına damgamızı vuracağız”

Ülkede ekonomide ve içtimai yardım alanında yaptıklarına değinen Sarıeroğlu, “Dinamik ve iri Türkiye hedefi, ideali doğrultusunda AK Fırka kadroları adına posta yürüyoruz. Cumhuriyet’in yüzyılını geride bırakıyoruz. İnşallah 2023’ten itibaren kullanılmamış benzeri çağ başlayacak. Cumhuriyet’in sonuç 20 yılına damgasını vuran kadrolar namına inşallah Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına da damgamızı vuracağız. Bunun hazırlığı, çalışması, azmi, gayreti, aşkı içerisindeyiz.” diyerek konuştu.

“Türkiye önderlik yürüyüşünü sürdürüyor”

Dünyanın ihtiyaç duyduğu konularla ilişik önderlik fail, baziçe kuran benzeri Türkiye olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Bakın kuzeyimizde bire bir çarpışma yaşanıyor, Rusya- Ukrayna Savaşı. Sayın Cumhur Reisi’mızın burada yapmış olduğu arabuluculuk en üst aha esirlerin değişimiyle ilişkin gelmek için, kışın kamu dünyanın bir tahıl krizi yaşama riski varken böylesine muhteşem ayrımsız sorunun çözümü üzerine cidal fail iki ülkeyi ülkemizde masaya oturtarak tıpkı inikat sağlanmasına tıpkı tahıl koridoru oluşturulmasına vasıta reşit tıpkı acun liderine sahibiz. Hayalet olan ayrımsız konu gerçekleşti ve şu anda 3 milyon tonluk bire bir tahıl sevkiyatı dahi gerçekleşmiş durumda. Yeniden doğal gaz araması Türkiye amacıyla fon olarak görülen aynı konuydu. DOĞRU Tümen iktidarları döneminde görüntü olan her şeye kazanmış bire bir Türkiye bahis konusu. ‘Bulamazsınız, arayamazsınız.’ demişlerdi. Bakın 140 kilometrelik hattın serencam 25 kilometresi noksan durumda ve inşallah 2023 yılında vatandaşlarımızla buluşturacağız. Yerli ve milli arabamız TOGG konusunda 2023 yılında 29 Ekim’de fabrikamızın açılışı gerçekleştirecek. Yeniden defans sanayimiz üstüne çok yaşayan atılımlar içerisinde olduğumuz bir dönemdeyiz. Elhasıl başta iktisat tutmak için yekpare önemli alanlarda Türkiye yaşayan yürüyüşünü, liderlik yürüyüşünü sürdürüyor, devam ettiriyor.”

Sarıeroğlu, 2023’te Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la atılımlara devam edeceklerini, 84 milyonun bol bolamat içerisinde, bahtiyar, huzurlu tıpkısı Türkiye’de yaşamlarını sürdürmeleriyle ilişik çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Sarıeroğlu, toplantının sonunda partiye katılan üyelere rozetlerini taktı.

Toplantıya, Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Kortej Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, kâh bölge milletvekilleri, kaza uray başkanları ve partililer katıldı.

Share: