YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Rahat, Giresun’da konuştu

SELIM Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Mustafa Abat, “SELIM Tümen’yi düşürelim dahi mehabet düşsün. Halk ittifakını düşürelim birlikte şevket düşsün, mevki düşsün’ diyecek büyüklüğünde kendiliğinden geçmiş aynı güruhla cebin karşıyayız.” dedi.

Şen, partisinin Giresun yer başkanlığınca düzenlenen “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları kapsamında Giresun ve ilçelerinde bulunduklarını söyledi.

DÜRÜST Fırka’nin intihap çalışmalarına haddinden fazla önce başladığını aktaran Bayındır, şunları kaydetti:

” Politika, yapı dışında olursa o kadar yaratıcı ve bol olabiliyor. Hangi kadar binanın içindeyseniz o kadar acı, ne büyüklüğünde binanın dışındaysanız, ne büyüklüğünde insanlarla birlikteyseniz o büyüklüğünde iyi, bereketli. DOĞRU Parti bunu yeniden beri yapıyor doğrusu. Bunu yeniden beri hakeza yaptığı amacıyla, 15 seçimin 15’ini dahi kazandı. Burada, Cumhurbaşkanımızın küresel liderlik seviyesine çıkardığı liderliğinin haddinden fazla büyük etkisi var. Çok bozuk bir teşkilatçı. İşin ruhunu haddinden fazla ongun alim ayrımsız siyasi. Zımnında kendisi sürekli hareket halinde, teşkilatı de daim akıntı halinde.”

“SELIM Öğür’yi düşürelim birlikte çap düşsün. Cumhur ittifakını düşürelim birlikte celal düşsün, devlet düşsün’ diyecek kadar bizatihi geçmiş aynı güruhla alın karşıyayız.” diyen Bayındır, “Tanrı sahabet eylesin. Ayrımsız öğür seçilir, seçilmez, bire bir iktidar sağlık, harcama ama devletin, ülkenin baki olması gerekir. Bu ayrımı yapacak ayrımsız muhalefete ihtiyacımız var. Hakeza olduktan bilahare, yani ‘benim ülkem yaşasın’, ‘ülkeme zarar gelecekse ben o siyaseti yapmam’, ‘siyaset meselesi değil rüçhan olan şehir meselesidir’ diyen tıpkısı uymazlık olduktan sonradan başımızın tacı amma maalesef tığ böyle benzeri aykırılık göremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

SELIM Fırka’nin görüş oranının yüzdelik 41-42 civarında olduğunu vurgulayan Abat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Topluluk ittifakının şu anda yüzdelik 50’nin üstünde olduğunu net görüyoruz. Burada değme duraksama namevcut. Yüzde 50’nin üzerine oturdu. Tıpkısı ara düşmüştü biliyorsunuz. YANLIŞSIZ Parti 34’e düşmüştü deminden dahi 40’ın üzerindeyiz. Hastalık Halk ittifakı 55 olmasın. Tür ve bunu kemiksiz görüyoruz. Cumhurbaşkanımız yüzdelik 52 ile seçilmişti. Demin 52’nin üzerinde olması gerekmez mi? Bize yakışan o değil midir? Bugün onun amacıyla buradayız. Onun amacıyla burada ve ayrıksı illerde bu çalışmaları yapıyoruz. Biz milletimizin bu şekilde hoşlanma göstereceğine inanıyoruz.”

Şen, Giresun Belediyesini ziyaretinin peşi sıra Giresun Belediyesi’nin Bilgelik Evi binasının açılışına katıldı.

Gazi Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya gelen Şen, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı bile ülfet etti.

Share: