Yapmacıklı para operasyonunda 1 can tutuklandı

Erzincan İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Yazıhane Müdürlüğü ekiplerince yapılan düzme mal operasyonunda 1 hayat tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele Yazıhane Müdürlüğü ekipleri yoluyla, “Salı Pazarı” kendisine bilinen taraf pazarında ve çevresinde yapılan çalışmalarda durumundan şüphelenilen Ş.A.’nın (33) üzerinden 38 sayı sahte 100 TL’lik banknot, 12 sayı yeşil reçeteye bağımlı ilaç ile 1,7 gram kötü ele geçirildi. Ş.A ile yapılan mülakatta düzme paraları M.K.’dan (41) aldığını bildirmesi üzerine M.K. de polis güçleri ekiplerince yakalandı.

Konu ile angajmanlı olduğu değerlendirilen ve meydana gelen parada sahtekârlık olayı ile ilişkin görüntüler incelendiğinde, görüntülerde kim şahsın M.K’nın oğlu suça sürüklenen çocuk Ö.K. (17) olduğu, temas iki olayda bile paraların bir sıra numaralı olduğu anlaşılarak 3 suratsız ile ilgilendiren tahkik başlatıldı.

İşlemler tamamlandıktan sonra M.K. ve Ö.K. azade bırakılırken, Ş.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ERZİNCAN

Share: