Yaşar Tüzün’den Bilecikli İş İnsanlarına Otel Yatırımı Çağrısı

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Ticaret ve Endüstri Odası gelişim birliğinde düzenlenen “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” programına katılan CHP Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, hisse senedi insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları üzere çağrıda bulundu. Tüzün, “Bildirme bodur zamanda ayrımsız araya gelerek bu iyice kente yakışır benzeri otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili yerine sizlerden arzu ediyorum” dedi.

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Tecim ve Endüstri Odası, Şeyh Edebali Firez ve Kurultay Merkezi’nde, “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” mevzulu tıpkı program düzenlendi. Kentteki sanayici ve iş insanlarını bir araya getiren programa, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de katıldı. Tüzün, burada yaptığı konuşmada, son yıllarda Bilecik’in turizm potansiyelinde yaşanan artışa ilgi çekti ve gelişim insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları için çağrıda bulundu. Tüzün, şunları söyledi:

“BİLECİK YILLIK 500 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ BİR ŞEHIR OLDU”

“Bilecik, Söğüt, Bozüyük ve format ilçemiz, süfli haddinden fazla büyük turizm potansiyeline cemaat olan, ortalama yıllık 200 bin ile 500 bin kişinin ziyaret ettiği şehir durumuna geldi. Bu kentte, bu misafirlerimizin barınabileceği, konaklayabileceği maatteessüf ayrımsız otel eksikliğimiz var. Bir Zamanlar bazen sanayici abilerimizin bire bir girişimi olduğunu duymuştum amma bu sonuçlanamadı. Sunu gücük zamanda bire bir araya gelerek bu pir kente yerinde tıpkısı otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili kendisine sizlerden talep ediyorum.”

Programa, Yaşar Tüzün’ün birlikte Uray Başbuğ Vekili Melek Cıda Subaşı, Bilecik Tecim ve Uran Odası Başkanı Şükrü Ateş, CHP İl Başkanı Mehmet Dokuz Canlı Yaşar, Gestalt İlçe Başkanı Berna Pamukcu, İYİ Fırka İl Başkanı Melik Sakarya, Tarz İlçe Başkanı Hatice Fena Hâlde, Şehremaneti Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses, Vedat Kazıcı, Hüseyin Yıldız, Mutlak Hastalıklı ile Bilecik’te elektrik gösteren üretimevi ve uran tesislerinin temsilcileri ile davetliler katıldı.

Yarım asra mümasil süredir Bilecik’te zindelik gösteren firmalar üzerine hazırlanan videoların gösterildiği programda, Mebus Tüzün, Uray Komutan Vekili Subaşı, TSO Başkanı Ateş marifetiyle sanayici ve gelişim insanlarına ödülleri takdim edildi.Share: