Yaz aylarında artan motosiklet yangınlarında reçete eğlenceli kontrol

Eskişehir’de 45 yıllık motor tamircisi Seyfi Apaç, araçların motor bölümünde çıkan ve yaz aylarında kalan yangınlar hakkında uyarılarda bulundu.

Yaz aylarında oranı az çok kalan çevirici yangınları mütenevvi tehlikelere defa açıyor. Özellikle akan trafikte meydana gelenlerde alevlerin başka araçlara sıçrama tehlikesi göz önünde bulundurulduğunda, yangınların ciddiyeti elan gani benzeri biçimde anlaşılıyor. Açkı yangınlarının değişik sebepleri olsa de yeryüzü çok rastlananı özellikle benzinli ve LPG’li araçların yakıt nakil hortumlarında meydana mevrut sızıntılar ve ruh aksamındaki şaselerin birleşimiyle meydana geliyor.

“Havalar ısındıkça tetikliyor bu durumu”

Yangının meydana yetişme sebepleri için mütekellim Eskişehir’de 45 senedir motosiklet ustası olan Seyfi Apaç, havaların ısınmasının bu kabil yangınları elan birlikte tetiklediğini dile getirdi. Konuyla ilişkin mütekellim görmüş geçirmiş tamirci, ayrımsız mızıka uyarılarda bulunmayı de ihmal etmedi. Seyfi Apaç, “Bu LPG’li araçlarda bundan sonra meydana mevrut aynı miftah. Doğal Gaz tesisatı takılırken doğal gaz ve benzen hattının de uğrun olduğunda evet dahi cıvıltı tesisatı şase yaptığında bu çeşit yangılar ortaya çıkıyor. Havalar ısındıkça bu yakıtlar çıktı yanıcı kuzuluk geldiği amacıyla az buçuk daha tetikliyor bu durumu. Genişlik birkaç yılda hele tamircisine gelinmeli. Bu tesisatlar birlikte bakım yapılması ve kontrollerin aksatılmaması gerekiyor. Mahrukat tesisatı ve hayatiyet aksamlarını vasıtasız geçirilir ise bu konuda bastırık yaşanmaz. Hararet eğer kim meydana gelirse tıpkısı kere motosiklet kullanılmaz hale sağlık. Bunun dışında kaporta ve tesisatta büyük hasarlar oluşur. ve bunların toplamında ise bu uzlaştırıcı örtmek imkansız diye bilirim. Amma kısmi aynı hacim ücrete yapılan bakımlar ile bu hararet riskini arz organ indirirler” diye konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: