Yaz Kur’an kursu öğrencileri kapanış programında doyasıya eğlendi

Yaz Kur’an kursu öğrencileri kapanış programında doyasıya eğlendi

ERZİNCAN Erzincan İl Müftülüğünce Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı düzenlendi. Planlı program ziyafet havasında geçerken minik öğrenciler ve aileleri doyasıya eğlendi.

Erzincan İl Müftülüğüne merbut yaz Kur’an kurslarında benzeri eğitim ve tedrisat yılının henüz sonuna gelindi. Erkek ve kız tutmak üzere toplamda 290 kursiyerin Kur’an’ı öğrendiği Kur’an kurslarının sona ermesi dolayısıyla merkeze mecbur Atatürk Parkı’nda kapanış programı düzenlendi. Izlence korku duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Verimli tilaveti ile dualarla önceden, her bir öğrencinin Kur’an-ı Cömert’i öğrendiği yıl süresince yapılan icraat katılımcılara aktarıldı. Programa, Belediye Reisi Bekir Aksun, İl Müftü Yardımcısı Kazım Ural, Kur’an kursu hocaları, öğrenciler, aileleri ve çokça sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftü Yardımcısı Kazım Ural, burada yaptığı konuşmasında, “Geleceğimizi, İslam’ı ve sunu evire çevire kutsiyetimizi kendilerine hayat namına bırakacağımız, cennet vatanı kendilerine miras adına bırakacağımız, geleceğimizin göz bebeği yavrularımız, gençlerimiz; 2022 yılı Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programına hepiniz körpe geldiniz, şerefeler verdiniz. Sizler bizim umudumuz, geleceğimizsiniz. Dolayısıyla size, ‘Z kuşağı’ yahut tıpkı başka poyra adı altında tıpkı ifadeyi kazanmak alçalma olsa gerekir diye, temas birinizin bu bilinçle bilinçlendirmek için inşallah Allah’a emanet ediyoruz” dedi.

Daha sonradan minik kursiyerler hocaları ile birlikte hazırladıkları oyunları sahneleyerek izleyenlere dörtköşe anlar yaşatırken hazırlanan mehterler gösterisinde ise katılımcılar çalkantı yaşadı.Share: