Yılmayan: “60 almanak hayalimiz TOGG ile hamur oluyor”

TOGG Bursa Gemlik Tesisleri’ni ülfet fail Çarşamba Tecim Borsası (ÇTB) Umumi Heyet Başkanı Kazım Yılmaz, “Milletimizin 60 almanak hayali olan yerel otomobilimiz ile çalım duyuyoruz. 60 almanak hayalimiz TOGG ile mahiyet oluyor. Ülkemize kandırıcı olsun” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOGG Umumi Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ayn ve borsa başkanları ile TOGG Bursa Gemlik Tesisleri’nde benzeri araya geldi. Çarşamba Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmayan’ın bile paydaşlık ettiği kuruluş ziyaretinde, Başkan Hisarcıklıoğlu, hane ve borsa başkanlarına Türkiye’nin otomobili TOGG’un serüvenini ve geldiği noktayı aktardı. Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un, araba sektöründe hayalleri gerçeğe kavuşturacağını tabir eden Hisarcıklıoğlu, “TOBB 2017 Genel Müesses’nda Türkiye’nin makine hayalini akdetmek için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve milletimize saraka vermiştik. Zaman çekmece ve borsa başkanlarımızla Gemlik Tesisini görüşme ettik. 29 Ekim’de inşallah hayallerimizi gerçeğe kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

“Yerli ve milli otomobilimiz ile hayaller gerçek olacak”

Ziyarete katılan ÇTB Başkanı Kazım Yılmayan, “Nazar ve borsa başkanlarımızın katılımıyla Gemlik’te evcil ve milli otomobilimizin üretileceği TOGG tesislerini inceleyerek bu heyecana ortak olduk. Borsamız ve üyelerimiz nezdinde, milletimizin 60 yıllık hayali olan evcil otomobilimiz ile gelgel duyuyoruz. Ülkemize aldatıcı olsun. Başkanımıza emekleri üzere teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

TOGG’un 2023 yılında yollarda olması bekleniyor. – SAMSUN

Share: