Yozgat politika haberleri | CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta konuştu Açıklaması

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “6 lider hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz, iyice tıpkısı Türkiye’yi düşünüyoruz. Güzel tıpkısı Türkiye’de bütün vatandaşlarımızın huzur ortamında yaşamasını istiyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Yozgat’ın Sorgun ilçesine sınırlanmış Bahadın Mekân Şehremini Yurtseven Bozdemir’i makamında ülfet etti.

Daha sonra vatandaşlara seslenme eden Kılıçdaroğlu, beldede bulunmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Beldeye vürut konusunda daha önce söz verdiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanı’nız Ankara’ya seçkin gelişinde sizin selamlarınızı getiriyor. Ego üstelik Başkan’ıma söylüyorum, benim selamlarımı üstelik götürün diye niteleyerek. Yüreğimiz bir, inşallah haddinden fazla fena hâlde şeyler olacak. Bundan emin olmanızı isterim.” diye niteleyerek konuştu.

“Hepimiz huzur ortamında gitmek istiyoruz”

Detaylı süre konuştuğu için ses tellerinde ülkü yaşadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Bunu de aşacağız inşallah. Şundan güvenli olmanızı isterim, basit de çokça adamakıllı aynı ülkemiz var ve bu adamakıllı ülkemizde, hepimiz geçim ortamında daim olmak istiyoruz, bilcümle mücadelemiz bunun üzere. On Paralık kimsenin inancı, on paralık kimsenin kimliği, hiç kimsenin yaşam tarzı, siyasete bahis olmasın. Politika dediğiniz, vatandaşın dertleriyle ilgilenir, vatandaşın sorunlarıyla ilgilenir. İşsiz varsa işsizle, mütekait geçinemiyor emekliyle ilgilenir. Maraba ektiği ürünün karşılığını alamıyor, bunun karşılığını alabilmesi üzere, cebin terinin karşılığını alabilmesi amacıyla siyaset kurumunun ona bindi vermesi geçişsiz. Evlatlarımızın, çocuklarımızın umutlarını ensiz dışına değil, umutlarını kişi ülkelerine bağlamaları geçişsiz, öz ülkelerinde ati aramaları lazım.”

“6 şef hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz”

Kılıçdaroğlu, 6 uymazlık partisinin umumi başkanlarının bire bir araya geldiğini anımsatarak, “6 reis hepimiz bire bir şeyleri düşünüyoruz, sunturlu aynı Türkiye’yi düşünüyoruz. Domuzuna ayrımsız Türkiye’bile hep vatandaşlarımızın varlık ortamında yaşamasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Belediye Reisi’nın ahali için fiilen iş harcadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Sizin sorunlarınızı halletmek üzere çabalama harcıyor. Bana söyledi, inşallah buraya doğal gaz da ati, o açıdan de rahat edeceksiniz. Hep arzum sizler bu ülkede sağlık içinde yaşayın, bütün arzum bu.” dedi.

Siyasette bazı bazı tartışmalar olduğunu, bunu de vatandaşların yakından izlediğini nâkil Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Ama bir şeyden tehlikesiz olmanızı isterim, bu kardeşinizin bir tane hedefi var, pir ayrımsız ülkede 85 milyonun sağlık içinde yaşamasıdır. Biricik amacım budur, bu kasıt amacıyla çalışıyorum. Eleştiriler olur, vadi okumalar evet, tek endişeniz olmasın. Mösyö Eksiksizlik tek mücadeleden tıpkısı girişim da geri adım atmaz, on paralık merak etmeyin. Cesareti olanlar, yüreği olanlar karşımıza çıkarlar. Onların monitör kanalları var, onların gazeteleri var. Hangi istiyorlarsa, istiyorlarsa serbest, istiyorlarsa bakanlarıyla, istiyorlarsa danışmanlarıyla, istiyorlarsa yandaşlarıyla bilcümle bu arada çıksınlar. Bu kardeşiniz bir tane yürek çıkacaktır, yürekliyiz biz, endişeniz olmasın.”

“Tığ demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz”

Herkesle dost olmak, cömert koyulmak, beraber olmak, eş dövüşmek, eş tıpkısı sevgili, eş ayrımsız tasavvur, eş tıpkı mefkûre tespit etmek üzere uğraş ettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu mücadelemiz inşallah sizlerin desteğiyle seçimlerde serencam bulacaktır. Yegâne isteğim var, seçim geldiği ahit zinhar ola kim ‘ya gereksiz verin sandığa biz gitmesek de tıpkısı şey olanaksız, ayrımsız oydan bire bir şey olmaz’ demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz, oylarınızı kullanacaksınız, intihap sonuçlarına bakacaksınız. Sandık görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu? Onlara birlikte bakacaksınız. Sandık görevlisi görevini yapmıyorsa el başkanımız burada, kaymakamlık başkanımız burada, onlara de söyleyeceksiniz. Sistem görevini yapacak, sandıklara eş çıkacak, oylara cemaat çıkacak. Şöyle benzeri bulut yaratıyorlar, ‘efendim işte oy peki, intihabat tamam bunlar şunu yaparlar, bunu yaparlar, fut oyunları yaparlar.’ Tek baziçe bize sökmez, genişlik iri dokunaklı millettir, halktır ve biz pekâlâ iktidarı kucaklayacağız, sizin üzere kucaklayacağız. Bir el ayrımına geldik. Otoriteli rejimden yana mı olacağız, demokrasiden yana mı olacağız? Biz demokrasiden yanayız, demokrasiyi savunuyoruz. Herkesin düşüncesini özgürcesine tabir ettiği tıpkı Türkiye istiyoruz. Yapılan değme harcamanın hesabının vatandaşa verildiği bire bir Türkiye istiyoruz. Evlatlarımızın adamakıllı okullara gitmesini, gani öğretmenler eliyle yetiştirilmesini istiyoruz. Bundan güvenli olun.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Bahadın Nemli Bakım Merkezi’ni müzakere ederek, yaşlılarla aynı müddet sohbet edip çiçek verdi.

Share: