Yozgatlı gençlerin gecesi, cips poşetinden sâdır ölmüş fareyle kabusa dönüştü

Yozgat’ta kız yurdunda artan 4 yoldaş, mevlit haset kutlaması tıpkısı zincir marketten cips satın aldı. Doğum günü kutlaması için tedarik eden öğrenciler, odalarına gelip cips paketini tabağa boşalttıkları anda cipsin içindeki fare ölüsünü gördüklerinde şoke oldular. Öğrenciler, o anları cep telefonlarına kaydederek anında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Ekincilik ve Orman Bakanlığı Alo 174 İhbar Hattı’na iletip, oradan de polis güçleri merkezine şikayette bulundular.

“DOĞUM GÜNÜ KUTLAMAK İÇİN TOPLANMIŞTIK”

Cips paketinin içinden çıkan fare ölüsünü gördüklerinde çokça şaşırdıklarını söyleyen Hatice Kına şunları aktardı. “Sabık dolaşma aldığımız cipsin içinden fare ölüsü bundan sonra. Veladet günü üzere toplanmıştık arkadaşlarımızla alay malay. Cips paketini tabağa döktüğümüzde fare ile karşılaştık. Alışılmadık olduk, arkadaşlarımızın bazıları kustu. İnsan hayatını basitmiş kadar algılıyorlar. Ego bütün yetkililere sesleniyorum, görüngü soruşturulmalı. Bunları çocuklarımız, ailemiz sistem yiyor ve hastalık sahibi oluyoruz.

“PAKETTE HİÇBİR DELİK YOKTU”

Pakette hiçbir şekilde dam yoktu, zaten paketi açtığımızda içinden çok şükür yemedik. Tabağa döktük, böyle bir olayla karşılaştık. Biz 4 arkadaşla yurtta kalıyoruz. Arkadaşımızın tevellüt gününü kutlayacaktık, servis tabağına cipsi döktüğümüzde fareyi gördük ve yadırgatıcı olduk. Bunun amacıyla zaruri temas yere referans yapacağız” dedi.

Share: