Yurtta hava şartları

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak: Ülkemizin kuzey kesimlerinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Garp Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Çankırı, Çorum ve Amasya’nın şimal kesimleri ve Tokat’ın şimal ve şarki ilçelerinin karla anlaşılmaz baran ve kar yağışlı, değişik yerlerin modüler ve az bulutlu geçeceği tutum ediliyor. Yağışların şeb saatlerinden bilahare Mağrip Karadeniz’in iç kesimlerinde düz saha kuvvetli ve ciddi kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve şark kesimlerde buzlanma ve tuman olayı ile birlikte yer vadi inç ve sis bekleniyor. Şark Karadeniz’in bağırsak kesimlerinin yüksekleri ile Şark Anadolu’nun anaforlu ve efdal kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Hava sıcaklığı: Eke benzeri başkalık beklenmiyor. Ülkemiz genelinde zaman normallerinin 2-5 rütbe altında seyredeceği durum ediliyor. Rüzgar: Genellikle kuzeyli yönlerden belli belirsiz, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde muhtemel albeni durumuyla günün bildirme erdemli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve az bulutlu gittikçe çokça bulutlu 4

İstanbul: Modüler ve birkaç bulutlanmış yavaş yavaş çokça bulutlanmış geceleyin saatlerinden sonraları doğusu yağmurlu 9

İzmir: Az bulutlanmış 13

Adana: Bir Iki bulutlu 13

Antalya: Beş Altı bulutlanmış 15

Samsun: Parçalı çok bulutlanmış, tün saatlerinden sonraları karlakarışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı 6

Trabzon: Modüler çok bulutlanmış, tün saatlerinden sonraları karlakarışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı 6

Erzurum: Modüler ve çokça bulutlu -9

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 5 – İSTANBUL

Share: