Zeytinlik alanda cesedi bulunan gencin babası, mızrap tacirlerine tehlike kustu

Zeytinlik alanda cesedi bulunan gencin babası, metal tacirlerine nâr kustu

Son mesajı, ‘kontrol, istifsar’ olan 23 yaşındaki oğlunun donmuş bedenini buldu

Cet Dursun Karasağız:

“Dikme kabil evladımı ben zaman toprağa vereceğim. Ego canı yanan benzeri babayım, başkalarının canı yanmasın. Bu maden olayına kesme hal bulunması gerekiyor”

“en son yazdığı mesajı ‘beni bir elan arama istifsar’ olmuştu”

ANTALYA – Antalya’da zeytinlik alanda camit bedeni bulunan ve üzerinden eroin husus sâdır 23 yaşındaki gencin babası, oğlunun sonuç mesajının ‘beni ayrımsız henüz taharri ve istifsar’ olduğunu söyledi. Oğlunun daha ilk maden husus kullandığını ancak otama ettirdiğini bile belirten acılı baba, “Direk gibi evladımı ben zaman toprağa vereceğim. Ego canı yanan tıpkısı babayım, başkalarının canı yanmasın. Bu esrar olayına değişmez hal bulunması gerekiyor” dedi.

Olay, esbak sabahleyin 08.20 sıralarında Cebel ilçesi Çamlıbel Mahallesi 4939 çıkmaz yakınındaki zeytinlik alanda yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, sabah işe gitmek amacıyla kestirme sefer kullanan bire bir yurttaş, zeytinlik alanda tıpkısı kişinin gelişmemiş yattığını fark etti. Durumun 112 Evgin Davet Merkezine bildirilmesinin arkası sıra görüngü adına afiyet ekipleri ve polis güçleri irsal edildi. Belirtilen adrese mevrut esenlik ekipleri, durağan yatan kişinin hayatını kaybettiğini tespit etti. Bölgeye düzenlilik şeridi çeken polis güçleri, yaptığı incelemede cesedin Yusuf Aslan Karasağız’a ilişkin olduğunu tespit etti.

Karasağız’ın ceplerinden maden bap çıktığı öğrenilirken, cesedin tahminî 10 ila 15 aktarılma önceki olduğu değerlendirildi. Karasağız’ın cenazesi, savcılık ve görüngü yeri ekiplerinin çalışmasının ardından kesme ölüm nedeni sınırlanmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

“Son mesajı ‘Beni tıpkı daha taharri ve istifsar” olmuştu”

Oğlunun cenazesini tasdik almaya gelen ızdıraplı baba Dursun Karasağız, İhlas Marifet Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Adli tıp raporundaki ölüm nedenine bakarak, lazım yasal müracaatları yapacaklarını nâkil Karasağız, elan önceki oğlunun maden konu kullandığını ancak otama ettirdiklerini söyledi. Karasağız, “Oğlum AMATEM’da tedavi gördü. 3 kamer önce Manisa’bile hastaneye yatırdım. Hastaneden çıktıktan sonra memleketim Erzincan’a götürdüm. 2,5 kamer orada kaldık. Buraya geldiğinde evde tıpkı bando teessürat yaşadık ve evden gitti. Henüz sonra de doğrusu veri alamadım. Uzaklaştırma kararı yalan. Ağabeyle bir topluluk sıkıntılar yaşadığı üzere daha evvel üstelik evden gittiği olmuştu. Aradığımda telefonlara bakmıyordu, evet da telefonunu kapatıyordu. en son yazdığı mesajı ‘beni tıpkısı henüz kontrol sorma’ olmuştu” dedi.

“Ocaklarımıza çığlık düşmesin”

Metal maddeye çok olağan ulaşılabildiğini doğacak süren Karasağız, ailelerin bu konuda haddinden fazla dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, “Ben canı yanan tıpkısı babayım, başkalarının canı yanmasın. Burada metal yaşı düşmüş. Buna acilen müdahale edilmesi gerekiyor. Eyvah. Ben 23 yaşında oğlumu toprağa veriyorum. Buna sebep olanlardan hesap soracağım. Benim canım elemli. Ağaç kadar evladımı ego bugün toprağa vereceğim. Ocaklarımıza incitici düşmesin. Bu esrar olayına sürekli bir çözüm bulunması gerekiyor. İnsanların 13-14 yaşındaki çocukları sönüyor. Yazık vebal, bu çoluk çocuk hepimizin genci” ifadelerini kullandı.

Öte yandan gencin cenazesi, ailesi marifetiyle alınıp toprağa kopmak için memleketi Erzincan’a götürüldü.Share: