Zihayat atletler, Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor

Afyonkarahisar’da atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren taze atletler, milli takıma seçilebilmek üzere şampiyonada arak dökecek.

İl Karmaları Dokunaklı Koşuları Ligi Finali ve Ulaşım Sigorta Köprübaşı Kervan Yolu Çığlık Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda Afyonkarahisar’ı 2 sportmen oyun edecek. 11 Ilkgüz tarihinde yapılacak olan şampiyona üzere Kocatepe Spor Kompleksi atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren tendürüst atletler, milli takıma seçilebilmek üzere mücedele verecek. Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde gerçekleşecek olan şampiyonada çalıştırıcı Süleyman Büyükbezgin’in sporcuları, Kaime Salih Karakuzu ve Burak Tafsilatlı katılacak. Afyonkarahisar Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde şampiyonaya hazırlanan zinde sporcular, 6 bin 100 metre koşun yarışında uğraş edecek.

“Buradaki hedefimiz öncelikle Milli Takıma girebilmek”

Türkiye şampiyonasına müteveccih namına açıklamalarda bulunan çalıştırıcı Süleyman Büyükbezgin, “11 Ilkgüz 2022 tarihinde Trabzon ilinde yapılacak olan Türkiye Elem Koşusu Şampiyonası, dünya şampiyonası milli topluluk seçmesi niteliğini üstelik taşıyan bu yarışmalara ilimizden Atletizm Bilgisizlik ve Spor Kulübü sporcularından Kaime Salih Karakuzu ve Burak Uzun bizleri hile edecekler. Buradaki hedefimiz öncelikle milli takıma girebilmek” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: