Zonguldak’ta balık bolluğu! Benzeri gecede 50 ton palamut yakalandı

Karadeniz’de denize açılan balıkçı tekneleri, balık bolluğunu Zonguldak açıklarında buldu. Marmara Bölgesi’nden ve Trabzon, Samsun, Giresun ile Kargaşa kabil Karadeniz’in farklı illerinden denize açılan balıkçı tekneleri, Zonguldak açıklarında balık bolluğuyla karşılaştı.Karadeniz’den tonlarca balık yakalayan tekneler, Zonguldak’taki Kozlu Limanı’na gelerek kasaları karaya çıkardı.

50 TON PALAMUT YAKALANDI

Limanda, güzeşte geceden bu yana farklı gemilerden kasalar halinde yaklaşık 50 ton sivri indirildiği öğrenildi. Kamyonlara yüklenip Türkiye’nin türlü kentlerine gönderilen balıkların fiyatları, boyutuna bakarak 20 ile 40 TL ortada değişiyor.

“DENİZDE BEREKET VAR”

Kozlu Balıkçı Barınağı’nda toptancılık özne Davet Eliyazıcı, teknelerin genellikle pelit tuttuğunu belirterek, “Şu anda Zonguldak’ta 300-350’ye mail gırgır teknesi var. Her birinde 2’şer 3’er bin kasa pelit var. Çılgın ayrımsız kut var. Böyle bitmeme etmesini umuyorum. Burada deniz olan rastgele ilden mıntıka var dedi. Cıvıl Cıvıl’dan balık sancımak üzere denize açılan Bülent Okay ise Denizde artağanlik var bu yıl görüyoruz. Herkes aldatmak aldı. Ereğli, Zonguldak arasında bereket var. Çoğu tekne beraber avlanıyor” diye konuştu.Share: