20 ilde senkronik Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 karanlık üzere yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Inanma Genel Müdürlüğü ÇIFTLIK Kat Başkanlığı koordinasyonunda organize cürüm örgütleriyle mücadele kapsamında daha ilk düzenlenen operasyonların peşi sıra çalışmalara devam edildi.

KOM EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda kıran şeridinde yaşayanların üzerinde külfet, cebir, tehdit ve takat yöntemlerini kullanarak kendilerini büyüklük erklerinden yüksek göstermeye müteharrik, mevki turizmini pahal etkileyen mafya tipi organize yanlışlık örgütleri ve bu örgütlere zırh sağlayıcı cürüm gruplarına müteveccih Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ÇIFTLIK Kat Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE CÜRÜM ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin Ağacı, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Kalabalık, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak tevessül etmek üzere 20 ilde “suç çalışmak için örgüt yapmak, örgütün faaliyetleri kapsamında çapul, faizcilik, zılgıt, isteyerek cani” suçlarını aktif 12 kombinasyon suç örgütü tespit edildi.

Ayrıca bahis konusu örgütlere silah gerçekleştirme ederek 6136 az Kanun’a mugayeret suçunu çalışan, amme güvenliği ve barışına tehdit oluşturan 27 yanlışlık grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun konusunda Cumhuriyet Altını başsavcılıkları marifetiyle haklarında murakabe kararı sunulan 233 şüphelinin yakalanması için bu sabah eş zamanlı “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.Share: